Zostałam pobita i myślę, że to moja wina. Co robić?

Zostałam pobita przez faceta. Myślę, że to moja wina, że zasłużyłam na to. Od tego czasu nic mi się nie chce, mam myśli samobójcze, czuję się beznadziejna, niepotrzebna nikomu. Mam problemy z zasypianiem. Jak już usnę, to często się budzę. Boję się, jak ktoś podnosi rękę - obawiam się, że chce mnie uderzyć.

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani!

Pragnę podkreślić z całą mocą, że żadna kobieta nie zasługuje na przemoc, nikt nie może zasłużyć sobie w jakikolwiek sposób na to, aby stać sie ofiarą agresji.

Zgłaszane objawy wskazują na zespół stresu pourazowego, wymaga Pani pilnej pomocy psychologicznej i konsultacji psychiatrycznej.

Przypadek przemocy powinien zostać zgłoszony na policję. Jeśli została Pani pobita przez partnera lub inną osobę, z którą pozostaje Pani w relacji, zasadne jest złożenie pisma do prokuratury o wszczęcie postępowania w sprawie znęcania fizycznego i psychicznego. Prokuratura jest wówczas z urzędu zobowiązana do wszczęcia postępowania w sprawie znęcania.

Więcej informacji na temat możliwości uzyskania pomocy i dostępnych środków prawnych może Pani uzyskać pod adresem:

http://www.niebieskalinia.pl/.

Z pozdrowieniami