Żrący płyn w oku

Witam, wczoraj podczas sprzątania prysnął mi domestos do oka, na którym miałam soczewkę. Wyjęłam ją i przepłukałam w płynie, ale oka nie przepłukałam. Nie czułam żadnych dolegliwości, ale przy zmywaniu makijażu bolało mnie oko, nie mogłam dotykać gałki ocznej przez powiekę. Następnego dnia czułam dyskomfort przy mruganiu i nie mogłam założyć soczewki, gdyż oko mi łzawiło jakby podrażnione. Czy po ponad 30 godzinach od zdarzenia powinnam jednak szukać pomocy u lekarza, czy czekać aż samo minie? Czy mogą być jakieś późniejsze konsekwencje tego zdarzenia? Czy nie osłabię wzroku?

Witam! Jeśli odczuwa Pani jakiekolwiek dolegliwości, powinna się natychmiast udać na ostry dyżur okulistyczny. Oko to bardzo delikatny narząd, a płyn jaki mógł mieć z nim kontakt jest środkiem żrącym i może bardzo uszkodzić ten narząd do utraty wzroku włącznie. Pozdrawiam