Zrastanie się złamanego żebra

Witam, mam złamane dwa żebra w tym jedno 9-te z tyłu blisko kręgosłupa. Wiem, że takiej kontuzji nie zabezpiecza się gipsem, ewentualnie bandażem, lecz ja w tym miejscu przy każdym ruchu czuję jak owe żebro przesuwa się w względem siebie. Czy w takiej sytuacji takie złamanie zrośnie mi się samo?

Najczęściej mimo uczucia przesuwania się takiego złamanego żebra zrasta się ono bez problemu. Jednak potrzeba na to sporo czasu 6-8 tygodni. Zwykle korzystny wpływ na zrost złamanych kości ma dieta bogata w warzywa i owoce, białko, wapń i fosforany. W razie występowania kaszlu trzeba stosować leki przeciwkaszlowe. Proszę się nie martwić na pewno żebro zrośnie się samo bez potrzeby jakiejkolwiek interwencji.