Analiza wyniku badania RTG klatki piersiowej
Zrobiłam RTG klatki piersiowej (starałam się o wniosek do sanatorium) i zdziwienie - "Miąższ płuc o wzmożonym rysunku śródmiąższowym i zmniejszonej przejrzystości, bez zagęszczeń ogniskowych. Wnęki prawidłowe. Sylwetka serca bez zmian." Wyniki badań super oprócz OB -15. Proszę o wyjaśnienie, co może być powodem takich wyników.

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Tran a promieniowanie
Promieniowanie radioaktywne może wpłynąć na powstanie nowotworów. Okazuje się jednak, że tran może hamować rozwój raka. Obejrzyj film i dowiedz się, więcej o zależności między tranem a promieniowaniem.
Witam! Wzmożony rysunek śródmiąższowy płuc na zdjęciu RTG może sugerować wiele chorób m.in. zapalenie płuc, pylica, choroby układowe. W związku z tym wskazana jest konsultacja z pulmonologiem. W ustaleniu przyczyny niezbędny jest szczegółowy wywiad chorobowy oraz dokładne badanie kliniczne, które mogą dostarczyć cennych informacji. Odczyn Biernackiego jest nieswoistym badaniem, ale otrzymany wynik może sugerować podłoże zapalne lub układowe. Ze względu na fakt, że uwidocznione zmiany są naprawdę mało swoiste trudno powiedzieć coś więcej. Warto wykonać bardziej szczegółowe badania po konsultacji z pulmonologiem. Pozdrawiam serdecznie!