Zrobiłam test obciążenia glukozą

Dziękuję za odpowiedź tak szybką i mam jeszcze jedno pytanie. Miałam robione badania z żyły na cukrzycę i na czczo było 75, a po obciążeniu po 2 godz. było 65, i lekarz skierował mnie do pani diabetolog, która ustawiła mi dietę. Czy wystarczy, jak będę się teraz naprawdę tego pilnowała? A co w święta? Czy na nic nie mogę sobie pozwolić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam ponownie!

Podany przez Panią wynik testu doustnego obciążenia glukozą potwierdza, że nie ma potrzeby stosowania żadnych leków. Odpowiadając na Pani pytanie - stosowanie diety wystarczy. Dodałabym do tego aktywność fizyczną.

Jeśli chodzi o czas świąt - myślę, że przez te 2 dni może sobie Pani pozwolić na lekką modyfikację jadłospisu i dodanie do niego świątecznych specjałów. Ważne, żeby z umiarem.

Pozdrawiam serdecznie.