Zrośnięte ciemiączko u niemowlaka

Moje 7 mies dziecko ma juz zrosniete przednie ciemiaczko czy mam sie tym martwic? Czy moga byc z tego powodu jakiesc konsekwencje?

ciemiączko zarasta czasem wcześnie bez żadnych złych konsekwencji ale jest tez takie schorzenie polegające na zbyt wczesnym zarastaniu ( craniostenoza) i powoduje to zaburzenie wzrastania głowy , proszę mierzyć obwód głowy co miesiąc , powinna rosnąc około 0,5 do 1,5 max. 2 cm na miesiąc . W książeczce zdrowia dziecko na końcu są siatki centylowe na których należy nanosić te pomiary i sprawdzać tempo przyrostu obwodu głowy, tam tez można sprawdzić czy głowa mieści się w normie czy jest za mała