Zrośnięte jelito z macicą a ciąża

Witam, miewałam bardzo bolesne miesiączki, żaden ginekolog nie wiedział co mi jest. w koncu poszlam prywatnie i okazalo się że mam jelito zrośnięte z macicą, taką mam już budowę. Teraz jestem w ciąży i boję się o mojego maluszka czy ta ciąża może być zagrożona??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zrośnięcie jelita z macicą rzeczywiście może być źródłem problemów w ciąży. Na uszkodzenia znacznie bardziej niż macica narażone jest jednak jelito. Powinna być Pani pod stałą opieką specjalisty ginekologa, a być może także gastrologa.