Zrost kości po złamaniu nogi w kostce

Zlamałem nogę w kostce sześć miesięcy temu źle się zrosła i będzie operowana za trzy dni jeszcze raz. Co mam robić żeby sie szybko i mocno zrosła?

Witam Serdecznie
Proszę przez najbliższe kilka tygodni nie przeciążać nogi , zrastanie kości nie trwa niestety kilka dni. zwracać uwagę na odpowiednie ustawienie stopy w monecie spoczynku i snu . Polecam również w trakcie unieruchomienia ( gips) zabieg Fizykoterapeutyczny Magnetronic - jest to zabieg który można wykonywać przez gips ,a zapewne po ściągnięci lekarz Ci go przypisze. Magnetronic przyśpiesza zrost kostny i procesy regeneracyjne. Wpływa on również na poprawę odżywienia tkanek, stymuluje odnowę kolagenu, poprawia krążenie obwodowe, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz rozluźniająco.Polecam również Masaż kontralateralny
Masaż ten polega na masowaniu kończyny zdrowej. Stosuje się go wówczas gdy nie można masować kończyny chorej, np. z powodu gipsu. Masowanie kończyny zdrowej powoduje równoczesną aktywizację przepływu krwi oraz bodźców nerwowych w kończynie chorej za pośrednictwem skrzyżowań naczynioruchowych odruchów fizjologicznych. Masaż kontralateralny łączy się z ćwiczeniami kontralateralnymi, które należą do ćwiczeń synergistycznych. Odpowiednie żywienie równie jest nieuniknione bogata w białko wapń i witaminę D, która jest do mineralizacji kości oraz pozwala przyswajanie wapnia i fosforu. Nie jedz szpinaku czy szczawiu oraz - jeśli to możliwe - zrezygnuj z mocnej kawy czy herbaty (szczawiany powodują nieprzyswajanie wapnia).