Zwapniałe guzki w płucach w wynikach TK

Wynik TK: w szczycie segmentu 6 płuca prawego dwa zwapniałe guzki pozapalne 9/8 mm i 5/4 mm. W okolicy większego zwapnienia guzkowe, bliznowate pogrubienie szczeliny międzypłatowej dużej o wym. 7/5/3 mm. Guzek w segmencie przednim górnego płata płuca prawego o wym. 7/5/3 z drobnymi zwapnieniami również o charakterze bliznowatym. Poza tym wszystko prawidłowo. To badanie z przed 2 lat, teraz rutynowe prześwietlenie mówi o dobrze wysyconym guzku w płacie górnym płuca prawego, reszta w porządku. Co o tym myśleć i co robić dalej, będę wdzięczny za radę i opinię.

Witam!
Przedstawiony opis sugeruje zmiany pozapalne. Aby powiedzieć więcej o ich przyczynie konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu odnośnie objawów, przebytych chorób itd. Takie zmiany mogły być spowodowane przebytym zapaleniem płuc także o podłożu gruźliczym. Aktualne zdjęcie jest mniej obszernie opisane i może wymagać ewentualnej diagnostyki. Bardzo ważne jest to aby wynik badań skonsultować z pulmonologiem, który w razie potrzeby rozszerzy diagnostykę lub zastosuje odpowiednie leczenie, ewentualnie zaleci kontrolę. Pozdrawiam serdecznie!