Zwężenie krążka międzykręgowego w wyniku tomografii komputerowej kręgosłupa
Witam serdecznie!Mam 40 lat i chory kregoslup oto opis TK PrzestrzeńL2-L3:Brak radiologicznych cech przepukliny krążka międzykręgowego. L3-L4:Obwodowe rozluznienie pierścienia włóknistego modelujące worek oponowy i spłycające zachyłki boczne zwłaszcza po lewej stronie.L4-L5:Zwężenie krążka międzykręgowego.szerokopodstawna,tylna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy i wypelniająca zachyłki boczne.Nierówne obrysy blaszek granicznych trzonów kręgówL5-S1......Operować,czy nie?
40 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Ostateczną decyzję warto podjąć po rozmowie z neurochirurgiem, jednak zmiany opisywane w badaniu jak najbardziej klasyfikują się do zabiegu. Ucisk na worek oponowy z pewnością powoduje ból lub mrowienie w kończynach.