Zwężona tarcza międzykręgowa w badaniu RTG kręgosłupa

odebrałam opis rtg kręgosłupa brzmi tak Nieco zwężona tarcza międzykręgowa L5/S1 .co mam myśleć o tym??
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Chodzi o zwężenie przestrzeni międzykręgowej pomiędzy ostatnim kręgiem lędźwiowym a pierwszym krzyżowym. Tu znajduję się dysk międzykręgowy. Aktualnie jest to niewielkie zwężenie (ale może dawać już dolegliwości bólowe) ,w przyszłości nie można wykluczyć dyskopatii na tym odcinku. Pozdrawiam