Związek z osobą rozwiedzioną

Witam Od 2 lat jestem w zwiazku z rozwodnikiem on ma corke 6 letnia .Ja pracuje za granica czas pracy 3 miesiace i miesiac w domu ,wiadomym jest gdy wracam do domu chciala bym by partner spedzal czas ze mna .Mieszka u mnie nie placi za nic -kiedy dzwonie do niego nie ma go w domu nie dzwoni do mnie wcale,klamie mnie -dla niego najwaznejsza jest jego corka i jego rodzina -probowalam z nim rozmawiac w sumie nawet nie sluchal co do niego mowie -staje sie coraz to bardziej agresywny

pytanie dlaczego wybrala Pani taki zwiazek na odleglosc? o co tak naprawde chodzi? dlaczego partner mieszka i nie placi za nic? jakie sa reguly miedzy wami? w jakie role wchodzicie i o co chodzi? dobrzebyloby porozmawiac o tym z terapeuta.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam, pisze Pani o dwóch problemach pojawiających się w związku: relacja partnera z dzieckiem i relacja partnera z Panią. Tworząc związek z osobą mającą dzieci warto mieć na uwadze czy jesteśmy zaakceptować, ze ten czas zawsze będzie dzielony "pomiędzy" i dziecko bywa najważniejsze. Nie każda osoba umie się znaleźć w takiej relacji, może pojawić się zazdrość, a nie można konkurować z dzieckiem. Każdy rodzic ma swoje obowiązki wobec dziecka i jego obecność w życiu dziecka jest bardzo ważna. Nie można zaplanować, kiedy dziecko będzie potrzebować kontaktu z rodzicem. Równocześnie związek dwojga dorosłych osób też wymaga dbałości i pielęgnacji. Jeśli dobrze zrozumiałam z tego co Pani pisze partner chętnie korzysta z Pani mieszkania, ze wsparcia finansowego, a nie dba o Państwa kontakt, nie daje Pani poczucia, że czas z Panią jest ważny. Może się Pani tym czuć rozczarowana. Warto się zastanowić co dla Pani oznacza ten związek, czy jest się Pani w stanie zgadzać na taką postawę i traktowanie przez partnera. Nie można stawiać na szali oczekiwania „ja albo dziecko”. Jednak aby budować związek potrzebne są dwie osoby, które siebie słuchają i rozmawiają. Kiedy tego nie ma jest złość i rozczarowanie. Pozdrawiam