Związek z partnerem uzależnionym od alkoholu

witam od dwóch lat mieszkam u swojego partnera ale od od paru miesiecu sytuacja jest nie do zniesienia on nie pracuje pije a pozniej awantury w domu wyzywa sie nad dziecmi rzadzi wszystkim ciagle w strachu trzeba siedziec b za sciana jego rodzice i ida za nim on mnie kazdym razem szantazuje , a jak otrzezwieje to twierdzi ze nie pamieta nawet dochodzi do rekoczynow mam z nim jedno dziecko a dwojka z poprzedniego zwiazku on dokucza dzieciom zero wspulczucia dla nich mam dosc tej sytuacji pomocy

Witam
Pani partner wymaga leczenia odwykowego. Może Pani spróbować go nakłonić do tego ( pomocni mogą być jego rodzice). Jeśli partner nie podejmie leczenia może Pani skorzystać z pomocy Miejskiej Komisji rozwiązywania Problemów Alkoholowych ( Komisje znajdują się przy Urzędzie Miasta), MKRPA ma możliwość , w ostateczności, skierowania sprawy do sądu o leczenie przymusowe. Pani sama mogłaby skorzystać z psychoterapii dla osób współuzależnionych ( osoby związane z osobami uzależnionymi). Taką psychoterapię oferują Ośrodki Leczenia Uzależnień.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak