Zwichnięcie rzepki kolana podczas treningu

Syn 16 lat podczas treningu piłki nożnej doznał zwichnięcia rzepki lewego kolana. Karetka przewiozła go do szpitala. Nastawienie rzepki i gips. Po 2 tygodniach Punkcja, bo dużo płynu. Dwa razy kłucie i nic. Płynu brak. Usg jednak wykazało plyn. Kolejna punkcja. Usunięcie płynu. Czy przed założeniem gipsu nie powinno byc usg lub TK lub MR? Rtg był po 2 tygodniach. Nie dostał tez zastrzyku WZW. Czy mam go teraz zaszczepić? Jeśli tak to proszę o informacje Jaki zastrzyk?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zaistniałej sytuacji nie jest konieczne dodatkowe szczepienie na WZW, ponieważ Syn był szczepiony jako dziecko. Co do założenia gipsu, rzeczywiście warto wykonać badanie obrazowe stawu aby ocenić czy nie znajduje się w nim płyn.