Zwiększona lepkość nasienia a płodność

Chciałem zapytać, czy zwiększona lepkość nasienia ma wpływ na płodność. Jeżeli tak, to za pomocą jakich środków można ten problem zlikwidować? Wykonałem już po raz trzeci badanie nasienia. W okresie 1. roku zawsze w wyniku wychodzi lepkość zwiększona (+).

Witam serdecznie!
Lepkość nasienia ma istotne znaczenie w procesie zapłodnienia, a właściwie w penetracji plemników do bańki jajowodu, miejsca w którym dochodzi do zapłodnienia.
Lepkość oznaczona na poziomie + przez niektórych lekarzy jest dopuszczalna, podczas gdy inni zlecają panel badań kontrolnych i leczenie. Optymalnym postępowaniem byłaby wizyta u androloga, który wykluczy choroby gruczołu krokowego itp.
Mężczyźni mający problem z nadmierną lepkością nasienia proszeni są o przyjmowanie większych ilości płynów (nawet 3 litrów, wliczając w to zupy, jogurtu, owoce itp). Przy braku poprawy można zdecydować się na przyjmowanie preparatów mukolitycznych, znanych głównie ze stosowania w leczeniu górnych dróg oddechowych. Androlodzy najczęściej polecają preparaty na bazie amroksolu. Brak poprawy jest wskazaniem do leczenia specjalistycznego.
Pozdrawiam