Zwiększona waga i trudności w odchudzaniu podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od 3 miesięcy próbuję schudnąć bez żadnego efektu. Mimo przestrzegania wszystkich reguł zdrowego żywienia i uprawiania sportu nie chudnę. (4-5 razy w tyg biegam lub robię trening cardio, stosuję się do diety o niskim ig, nie jem słodkich rzeczy i słonych, jem duzo owoców, warzyw, brązowy ryż itp) Od 2 lat przyjmuje tab antykoncepcyjne w celu regulacji cyklu (obecnie Yaz). Dopiero co byłam u ginekologa, ale dalej mam brać leki.Mam 22 lata 165cm wzrostu i 69 kg wagi. Jak mogę schudnąć?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

dieta niskich IG nie jest gwarancją schudnięcia jeżeli jest w niej zbyt dużo kalorii, proszę zastosować niskokaloryczną dietę.