Zwiększone łaknienie. Czy jestem w ciąźy?

Chcieliśmy się z chłopakiem ostatnio kochać, ale nie mieliśmy prezerwatywy, więc wszedł we mnie dwa razy i od razu skończyliśmy i pojechaliśmy do apteki po prezerwatywy.

Zażywam od roku tabletki antykoncepcyjne. Zawsze uważamy, biorę tabletki prawidłowo, a prezerwatywa nigdy nam nie pękła (15 maja). 27 maja dostałam okres. Ostatnio za dużo wypiłam alkoholu i wymiotowałam na drugi dzień (05. 06) i odczuwałam ogromne ssanie w żołądku, co łączyło się z ogromnym łaknieniem. Zjadłam wtedy ogromne ilości jedzenia. Na co dzień staram się jeść mało i od tego przejedzenia jadłam mniej więcej kromkę chleba, jakiś obiad.

I moje pytanie jest odnośnie tego, że odkąd wymiotowałam i tak się najadłam, ciągle jakoś tak mi niedobrze. I nie wiem dlaczego tak jest. Czy to organizm domaga się takich ilości jedzenia jakie dostał po wymiotowaniu? Czy to aby jakiś niefortunny skutek chwilowej, dosłownie minutowej, penetracji?

Pytanie jednym wyda się błahe, innym żałosne, a ja naprawdę chciałabym wiedzieć.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

W związku z tym, że zażywa Pani regularnie i prawidłowo środki antykoncepcyjne, ryzyko zajścia w ciążę, w wyniku stosunku przerywanego bez dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatywy jest nikłe, bliskie zeru.
Opisywane nudności i wymioty były na pewno związane z zatruciem alkoholem. Bardziej zastanawiające jest zwięszkone łaknienie, które po tym nastąpiło. Nie sądzę by było związane z ciążą. Jednak warto byłoby wykonać test ciążowy płytkowy z moczu dostępny w każdej aptece.

Jeśli to nie jest ciąża, a tak sądzę, proponowałbym zgłosić się z tym problemem do swojego lekarza rodzinnego w celu dokładnego zbadania i wdrożenia odpowiedniej diagnostyki.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.