Zwlekanie z leczeniem zarażenia kiłą

Witam. Mam pewien problem. Uprawiałem seks z chłopakiem parę miesięcy temu (nie pamiętam dokładnie kiedy) i myślę ze zaraził mnie kiła. Czy mając kiłę można uprawiać sex z prezerwatywa? Sa jakieś domowe sposoby na wyleczenie tej choroby? Jak długo można zwlekać z pójściem do lekarza? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma możliwości leczenia w domu. Konieczna jest antybiotykoterapia. Stosunek w prezerwatywie jest oczywiście dopuszczony. Nie polecam zwlekać z wizytą u lekarza.