Zwymiotowanie drugiej tabletki antykoncepcyjnej

Witam. Wczoraj, czyli w piątek powinnam wziąć tabletkę o godz. 21. Niestety przyjęłam ją o 23.30. Około 2.30 w nocy zwymiotowałam. Nie wiem czy juz teraz przyjąć kolejną tabletkę za sobotę i wieczorem o 21 za ndzl, czy poczekać do 21 i wziąć normalnie za sobote czyli dziś. Dopiero rozpoczęłam blister. Zwymiotowałam 2 tabletkę opakowania. Liczę na szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Do wymiotów doszło po 3h od przyjęcia tabletki. Najprawdopodobniej nie będzie to miało wpływu na ochronę antykoncepcyjną. Proszę stosować tabletki dalej w/g harmonogramu.