Zwyrodnienia krążków i dyskopatia

choroby krążków lędźwiowych i innych z uszkodzeniem korzeni nerwowych, dyskopatia L2/S1. L2/L3 uwypuklenie pierścienia na boki tropizm wyrostków zaburzony. L3/L4 zwyrodnienie krążka i obniżenie jego wysokości do tyłu i wypuklina pierścienia na boki i do tyłu. Pogrubienie więzadła. L4/L5 uwypuklenie pierścienia we wszystkich kierunkach poza brzeg trzonu z wpukleniem do lew. otworu. Korzeń nerw. po lewej pogrubiały. L5/S1 zwyrod. krążka z obniżeniem wysok. i wypukleniem pierwścień. do tyłu.

Witam serdecznie. Opis badania sugeruje współistnienie zmian o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym . Zmiany takie mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Warto skonsultować się z neurochirurgiem bądź lekarzem rehabilitantem w celu oceny dalszego postępowania.