Zwyrodnienie odcinka szyjnego i odcinka lędźwiowego i ucisk w gardle

dzień dobry mam na imie piotr od jakiegos czasu mam problem stwierdzono u mnie zwyrodnienia odcinka szyjnego oraz odcinka ledziwi mam problem i niewiem co jestgdy schyle głowe lub ja opuszcze w dól to tak jak cos by blokowało mi gardlo czy krtan strasznie sie tego boje co to moze byc i do kogo sie udac
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Ciężko powiedzieć co jest przyczyną takich objawów nie widząc zdjęć wykonanej diagnostyki obrazowej.
Teoretyczną przyczyną może być ucisk lub drażnienie nerwów rdzeniowych w momencie schylania głowy.
Powinien się Pan zgłosić do ortopedy (wraz z całą dokumentacją medyczną dotyczącą zwyrodnienia kręgosłupa), który przeprowadzi badanie kliniczne.
Być może będzie Pan wymagał rehabilitacji.