Zwyrodnienie stawów a zabieg laserowego usuwania żylaków

Witam. Zwracam się z pytaniem dotyczącym żylaków i rzs. Czy przy zwyrodnieniu stawów można poddac sie zabiegowi laserowego usuwania żylaków kończyn dolnych? czy rzs nie jest przeciwwskazaniem lub czy w tym przypadku organizm nie będzie bardziej podatny na możliwe powikłania po zabiegu? Z góry dziękuję za odpowiedz Anna

RZS nie jest przeciwskazaniem do leczenia operacyjnego żylaków. W zależności od wielkości żylaków i objawów niewydolności żylnej potwierdzonej badaniem USG Dopplera chirurg podejmie najbardziej słuszną decyzję co do sposobu usunięcia żylaków.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Rzs nie jest przeciwwskazaniem do laserowego usuwania żylaków. Pozostaje kwestia odpowiedniej siły kompresjoterapii wymaganej po zabiegu, gdy rzs przebiega z zapaleniem naczyń - kompresja II stopnia jest przeciwwskazana, można wtedy wykonać zabieg z użyciem włókna BI-RADIAL bez kompresjoterapii. Pozdrawiam serdecznie, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog