Zwyrodnienie stawów Laschki

Witam po badaniu MR:zmiany zwyrod.-wysięgi kostne kręgów i stawach LASCHKI i odwodnienia tarcz międzykręg.C2/C3doC4/C5;zmniejszenie rezerwy płynowej C3-C5; C5/C6 uwypuklenie bulging w obręb kanału kręgowego i otwory międzykr.poniżej 2mm z dyskretnym uciskiem na worek oponowy a zwyrodnienie stawów Laschki przewęzaja otwory i przylegają do korzeni nerwów rdzeniowych.W C6/C7 torbielka 3mm okołonerwowa w lewym otworze międzykręg..mam bóle i drętwienia Czy może się pogorszyć?co robić?mam 32lata

i ograniczać siedzenie przy komputerze!
Opis MRI wskazuje na mierne zmiany zwyrodnieniowe dyskopatyczne wielopoziomowe, Coraz częściej widzimy takie opisy u młodych Pacjentów!
Chyba to wynik siedzącego trybu życia i braku ruchu....