Żylaki i co dalej?

Witam. Jestem 45-letnią kobietą. Od jakiegoś czasu zaczęłam odczuwać ból w kolicach podudzi. Najpierw ból pojawiał się tylko latem i tylko podczas upalnej pogody. Trwało to krótko i było do wytrzymania. Od jakiegoś czasu ból nie ustępuje a nawet przybiera na sile. Odczuwam pieczenie i ciągły ból. Pragnę nadmienić iż jestem osobą wyjatkowo aktywną. Przez 15 lat uprawiałam regularnie aerobik, pływałam. Aktualnie biegam, jeżdżę na rowerze i chodzę z kijkami ok. 50 minut dziennie. Sądziłam że problem żylaków mnie nie dotknie. A jednak stało się:-( Proszę o informację czy potrzebuję już konsultacji lekarskej? Jeżeli tak to do jakiego specjalisty powinnam się udać? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani,

Przyczyn bólu podudzi może być bardzo wiele.

Wynikać mogą z zaburzeń naczyniowch zarówno tętniczych, kiedy dochodzi do niedokrwienia, jak i żylnych, spowodowanych niewydolnością krążenia w tym układzie. Nie można też wykluczyć procesu zapalnego w ich obrębie.

Bóle wynikać mogą równiez z niedoboru elektrolitów, mi.in. potasu czy magnezu.

Poza tu wymienionymi istnieje szereg innych nieco rzadszych przyczyn.

Zdecydowanie doradzam wizytę u lekarza. Poczatkowo dobrze wybrać się do lekarza rodzinnego, który zbierze dokładny wywiad, zbada Panią, zleci badania dodatkowe. Być może sam będzie w stanie pomóc, a w razie potrzeby skieruje do odpowiedniego specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie.