Żylaki macicy - jak je leczyć i czy są groźne?

Witam, mam pytanie. Tydzień temu byłam u ginekologa i stwierdził u mnie żylaki w macicy. Powiedział, że to nic takiego groźnego, tylko że podczas drugiego porodu (jak będę w ciąży), bo już jeden miałam - będzie mnie bolało mocno. Mam pytanie: czy te żylaki nie są groźne i nie wytworzy się z nich, odpukać, nowotowór i jak to leczyć? Proszę o kontakt, ponieważ martwię się. Dziękuję z góry. Mój email: nina20080222@vp.pl .

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Niestety bez informacji na temat lokalizacji żylaków oraz ich wielkości nie mogę udzielić Pani satysfakcjonującej odpowiedzi. Żylaki tworzą się głównie w czasie ciąży na skutek uciśnięcia odpowiednich naczyń krwionośnych. Istnieje zatem możliwość, że w trakcie kolejnej ciąży obecne żylaki mogą się powiększyć, a nawet powstać dodatkowe.
Ryzyko przedwczesnego porodu zależy jedynie od wielkości żylaków.
Żylaki jako manifestacja przewlekłej choroby żylnej nie przechodzą przemian nowotworowych.
Pozdrawiam.