Żylaki/pękające naczynka a tabletki

Witam. Mam na nogach dosyć spore wylewy, ostatnio pojawiają się nawet bardziej, zwłaszcza w okolicy ud i kolan, czasami pobolewają. Tabletki biorę od 3 lat. Czytałam jednak, że nie jest wskazane ich branie w przypadku takich schorzeń. Czy powinnam zaprzestać stosowania tego typu antykoncepcji? Moja pani ginekolog stwierdziła, że to moja sprawa. Pozdrawiam i z góry dziękuję za poradę, Kasia

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powierzchowne żylaki nie powodują zatorowości płucnej, która jest spowodowana zakrzepicą żył głębokich. Tym niemniej uważane są za marker wystąpienia zatorowości w przyszłości. Z tego względu nie zaleca się stosowania tabletek kobietom, u których stwierdzono żylaki.