Żyłki na piersi

Witam. Mam pytanie odnośnie żyłek na piersiach. Mam je od kilku dni. Czy to jest konkretny objaw czegoś? Zażywam tabletki antykoncepcyjne od 2,5 roku, dodatkowo zabezpieczamy się prezerwatywą, więc ciąża odpada (?). Dodatkowo mam teraz okres, więc może te żyłki i lekkie powiększenie piersi może być z tym związane? Dziękuję z góry za odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Rozumiem, że poza niebieskawym zabarwieniem, nic niepokojącego się nie dzieje. Piersi nie bolą, nie ma zmian skórnych itp. W tej sytuacji najprawdopodobniej "żyłki" są związane z miesiączką.

Jeśli nadal jest Pani zaniepokojona, proponuję wizytę u lekarza ginekologa.