Żywienie podczas nauki

Mam maturę za trzy miesiące jak skutecznie się uczyć i nie zwariować? Czy pomoc środków farmakologicznych jest wskazana ? Jakie witaminy i suplementy są potrzebne mojemu organizmowi? Czy muszę pic dużo wody? Podobno to pomaga gdyż ja pije ok 0,5l wody dziennie nie dam rady więcej. Powinnam się zmuszać? Co jeść po za orzechami?

Witam! Stosowanie suplementów nie jest konieczne, ale istotnie jest prawidłowo zbilansowana dieta. Polecam spożywać produkty bogate w kwasy nienasycone omega-3 (orzechy włoskie, ryby morskie, produkty pełnoziarniste). Kwasy te wpływają m.in. na poprawę koncentracji i pamięci. Pomocne są również antyoksydanty zawarte np. w gorzkiej czekoladzie czy owocach (jagody, porzeczki). Jeśli chodzi o płyny, to przeciętnie powinno spożywać się ich około 1,5 l na dzień.
Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, farmaceutyki nic nie pomogą, jeśli w diecie brakuje na przykład kwasów omega 3, magnezu i białka. Żeby nabrać pewności czy odżywia się Pani prawidłowo i stwarza okazję do tego, by mózg mógł pracować na maksymalnych obrotach, niezbędna jest ocena dotychczasowego sposobu żywienia. Proszę wypełnić dzienniczek żywieniowy, a wówczas będę mogła skutecznie pomóc i zaplanować dietę.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Środki farmakologiczne nie są wskazane. Należy zapewnić sobie odpowiednią ilość węglowodanów złożonych, które zapewnią stałą dostawę energii dla mózgu. Są to produkty takie jak ciemne pieczywo, kasze, brązowy ryż. Do tego kwasy omega-3 zawarte w orzechach, tłustych rybach (makrela, łosoś, śledź). Należy unikać słodyczy i nadmiaru tłuszczu.