Żywienie przy chorobach hormonalnych

Mam 150 cm wzrostu, ważę 56 kg, bardzo chciałabym schudnąć, jak na razie mi się to nie udaje. Mam PCOS, podwyższone hormony nadnerczy, hirsutyzm. Niestety endokrynolog nie przepisał mi żadnych leków. Co jeść aby schudnąć przy tych schorzeniach, bo z tego co wiem mają one wpływ na masę ciała? niestety nie mam zbyt wiele czasu na aktywność fizyczną. Bardzo proszę o poradę. Naprawdę bardzo chciałabym schudnąć.

Witam,
Wielu pacjentów doszukuje się przyczyn nadmiernej wagi w związku ze swoimi schorzeniami. Owszem hormony mają wpływ na nasz metabolizm, ale nie można zganiać winy tylko na organizm, który nie zawsze funkcjonuje prawidłowo. Proszę dokładnie przeanalizować swój codzienny jadłospis, czy codziennie posiłki nie są zbyt kaloryczne, czy nie ma za dużo w nich cukrów prostych, a za mało warzyw, czy nie pije pani zbyt dużo słodkich napojów i czy w diecie nie ma za dużo cukru, czy je regularnie i czy nie przejada się na wieczór. Czasami wyeliminowanie słodkich jogurtów i serków smakowych, zamiana smażonego kotleta na gotowaną potrawkę z kurczaka przynosi efekty już po tygodniu.
Powinna pani udać się do dietetyka, który przy dłuższej rozmowie podpowie, których produktów powinna pani unikać, a które dołożyć do codziennej diety.
pozdrawiam
Katarzyna Kurcewicz

Witam serdecznie, lista schorzeń faktycznie do najkrótszych nie należy, ale proszę mi wierzyć, że nawet przy zaburzeniach endokrynologicznych redukcja masy ciała jest możliwa.Należy jednak robić to z głowa i u dietetyka klinicznego, który poradzi sobie z takim rozpoznaniem. Kolejnym "problemem" jest w mojej ocenie źle postawione pytanie "co jeść by schudnąć". Moim zdaniem istota problemu leży po drugiej stronie...czego nie jeść, by nie tyć :) serdecznie pozdrawiam