Żywotność plemników na dłoni

Dzień dobry. Mam małe pytanie. Ile plemniki są w stanie przeżyć na dłoni człowieka? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam serdecznie. Nie da się określić konkretnego czasu przeżycia plemników w takiej sytuacji. Zwykle mówi się o tym iż plemniki żyją do 72h w sprzyjających warunkach. W środowisku zewnętrznym jest to jednak okres dużo krótszy.