Żywotność plemników po wyschnięciu spermy i umyciu rąk

witam mam pytanie czy podczas wytrysku i umyciu rąk spłukaniu wodą po kilku godzinach sperma jest niebezpieczna jak wyschnie? Czy jeżeli pomimo mycia rak coś odrobinę zostanie np po 5 godzinach czy takie coś jest niebezpieczne? Jak to jest z plemnikami do czego można porównać a może jak plemniki ze sperma wyschną giną ? Farba jak wyschnie nie da się nią pobrudzić odparuje składnik i jest twarda. Ciekawy jest ten temat proszę o odpowiedzi

Lek. Marta Gryszkiewicz

Odpowiedź na wszystkie pytania brzmi - nie. Poza odpowiednim pH, czyli poza drogami rodnymi plemniki żyją b. krótko-kilka minut.