Żywotność plemników w niezawiązanej prezerwatywie

jakie sa sprzyjajace warunki do przezycia a raczej do nie utracenia zdolnosci zaplodnienia przez plemniki po wytrysku , gdy znajda sie poza organizmem? czy dobrym srodowiskiem bedzie niezwiazana prezerwatywa?

Witam. Plemniki przede wszystkim potrzebują odpowiedniej wilgotności, ph i ciepła. Ze względu na to że większość prezerwatyw zawiera środki plemnikobojcze szansa na przeżycie w takich warunkach nie jest duża.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie chodzi o fakt zawiązania prezerwatyw czy tez nie. Niektóre prezerwatywy zawieraja środki plemnikobójcze co z pewnością wpływa na znaczne skrócenie życia plemnika. Ważna jest także temperatura otoczenia.