Regulacja brwi

Regulowanie brwi to czynność, którą niemal każda kobieta wykonuje kilka razy w miesiącu. Nie istnieją idealne brwi o perfekcyjnym kształcie, które odpowiadałyby każdej kobiecie, gdyż za idealny kształt brwi odpowiadają typ urody i kształt twarzy kobiety. Dobrze wyregulowane brwi wpłyną korzystnie na wygląd. Jeśli chcesz ustalić optymalną dla ciebie długość brwi, powinnaś skrzyżować dwa ołówki – jeden z nich powinien być przyłożony wzdłuż skrzydełek nosa, drugi tak, by sięgał zewnętrznego kącika oka. Koniec brwi wyznacza punkt, w którym koniec kredki dotknie brwi. Poza nim wszystkie włoski powinny być wydepilowane, gdyż wyrastają poza optymalną długość. 

Spis treści:
  1. 1. Jak wyregulować brwi krok po kroku?
  2. 2. Wyrywanie brwi nitką
  3. 3. Jak skorygować kształt brwi? 

1. Jak wyregulować brwi krok po kroku?

Wbrew pozorom, regulowanie brwi nie jest prostą czynnością. Wymaga precyzji i cierpliwości. Po pierwsze, konieczne jest, by regulacja brwi przebiegała u dołu łuku, a każdy włosek był wyrywany w kierunku jego wzrostu. W przeciwnym wypadku mogą pojawić się podrażnienia cebulek włosowych, a to z kolei skutkuje wypryskami, przebarwieniami skóry lub – w najgorszym wypadku – wrastaniem włoska odrastającego. Po drugie, by czynność przebiegała sprawnie, należy lewą ręką naciągnąć skórę łuku brwiowego (przytrzymywać ją lewym kciukiem i środkowym palcem), a w prawej ręce trzymać pęsetę pod kątem ostrym do powierzchni skóry depilowanej. Pożądane jest, by skóra była względnie mocno napięta, a ruchy szybkie i dynamiczne, gdyż znacznie zmniejsza to bolesność depilacji. Jako pierwsze powinny być usunięte włoski znajdujące się najbliżej gałki ocznej, a następnie te w okolicach łuku brwiowego. 

2. Wyrywanie brwi nitką

Nie wszystkie kobiety lubią wyrywać brwi za pomocą pęsetki ani depilować je woskiem, gdyż sprawia im to spory ból. Dlatego też coraz więcej zwolenniczek zyskuje metoda, która polega na wyrywaniu brwi za pomocą nitki. Jest to technika zaczerpnięta ze świata muzułmańskiego i określa się ją jako nitkowanie (threading). Opiera się ona na usuwaniu włosów z cebulkami za pomocą silnie skręconej nici. Zaletą tej metody jest to, że nie naciąga skóry, nie powoduje podrażnień, uczuleń ani innych reakcji alergicznych. Depilacja brwi nitką nie jest kosztowna i można ją wykonywać w coraz większej ilości salonów kosmetycznych. Niektóre panie po opanowaniu techniki z powodzeniem wykonują nitkowanie w domu. Zaletą threadingu jest także to, że pozwala on usunąć owłosienie z innych części twarzy, np. włoski na policzkach, pod nosem czy w okolicach brody. Kobiety, które zastanawiają się, jak regulować brwi bez bólu i wysokich kosztów, powinny zastanowić się nad wykorzystaniem tej techniki. 

3. Jak skorygować kształt brwi? 

Niestety nie zawsze jesteś zadowolona z kształtu swoich brwi i wyników depilacji. Może się zdarzyć, że brwi będą zbyt krótkie, nie będziesz czuła się z nimi komfortowo. Jaki jest sposób na za bardzo wyregulowane brwi? Wystarczy wtedy dorysować krótkie kreseczki ukryte pomiędzy włoskami lub kreski, które będą wydłużać je optycznie. Przy takim regulowaniu brwi powinnaś się wystrzegać kresek malowanych długimi pociągnięciami. Jeśli z kolei brwi są zbyt jasne, możesz pomalować włoski brwi cieniami do powiek, miękką kredką lub tuszem do rzęs.

Dla wielu kobiet idealnym rozwiązaniem jest także henna do brwi. Należy jednak bardzo uważać na kolor barwnika i nie przesadzić z jego intensywnością, by brwi wyglądały naturalnie. Kosmetyczki zalecają farbowanie brwi henną o odcieniu brązowym lub grafitowym, czarny natomiast polecają tylko do farbowania rzęs. Aby brwi uzyskały pełny efekt po depilacji lub farbowaniu, należy je uczesać. Służą do tego specjalne szczoteczki lub grzebyki, które można zakupić we wszystkich drogeriach. Należy pamiętać, by brwi zaczesywać ku górze, bo dzięki temu twarz będzie wyglądała pogodniej. 

Depilowanie brwi to czynność, którą wiele kobiet wykonuje w gabinetach kosmetycznych, korzystając z usług profesjonalistów. Jednakże możliwe jest wykonywanie regulacji w warunkach domowych i wymaga to jedynie opanowania jednej z wybranych technik depilacji. 

Porozmawiaj o tym na »
Lubię to!
1
Komentarze
Wyloguj

Artykuły Regulacja brwi

Regulacja brwi Regulacja brwi nitką

Jest wiele metod depilacji brwi. Wśród nich pojawiła się ostatnio nowa: regulacja za pomocą nitki. Ten sposób przywędrował do Polski z Dalekiego Wschodu. Jest szybki, skuteczny i mniej bolesny niż depilacja pęsetą. Szybko zyskał sobie szerokie grono wielbicielek, które polecają go swoim siostrom, mamom i koleżankom. Na czym polega regulacja brwi nitką? Okazuje się, że to naprawdę ... . Jest wiele sposobów na skuteczną depilację. Obecnie jednak bardzo modne jest nitkowanie, czyli regulacja brwi za pomocą cienkiej,...

Regulacja brwi Sposób na za bardzo wyregulowane brwi

Jeżeli masz dosyć ciemne i gęste włoski w obrębie łuku brwiowego, pewnie nieraz zdarzyło ci się za bardzo je wyregulować. W efekcie linia brwi nie jest symetryczna i zmienia się wyraz twarzy. Po takim zabiegu niekoniecznie wygląda się później...

Regulacja brwi Kształt brwi

Każda z nas przynajmniej raz miała okazję kształtować własne brwi. Taki zabieg polega na wyrywaniu i przycinaniu włosków zlokalizowanych w obrębie łuku brwiowego w celu nadania brwiom pożądanego kształtu. Istnieje wiele technik, które...

Regulacja brwi Regulacja brwi woskiem

Regulacja brwi woskiem to zabieg kosmetyczny, który może być wykonywany w salonie kosmetycznym lub w domu. Dla osób, które chcą to zrobić samodzielnie po raz pierwszy, polecamy wosk na zimno przeznaczony do twarzy. Osoby, które mogą liczyć na wsparcie przyjaciółki, mogą zdecydować się na „wyższą szkołę jazdy", czyli wosk na ciepło. W obu przypadkach należy bardzo uważać, gdyż skóra na twarzy jest wyjątkowo wrażliwa i łatwo ją podrażnić, a nawet poparzyć, w przypadku wosku gorącego. Jak wyregulować brwi...

Regulacja brwi Regulacja brwi krok po kroku

Naturalnie ładne brwi to prawdziwa rzadkość. Większość z nas musi stosować regularną depilację brwi, aby wyglądały one dobrze i schludnie oraz by nie psuły ogólnego wyglądu twarzy. Jednak nie zawsze wyregulowane brwi wyglądają rzeczywiście lepiej, a to dlatego, że depilujemy zbyt dużo włosków lub nie dostosowujemy kształtu brwi do owalu twarzy. Można uniknąć tych błędów. Poniżej regulacja brwi krok po kroku. Kształt brwi a owal twarzy Kształt i grubość brwi powinien być...

Depilacja brwiOdtwórz wideo
Regulacja brwi Depilacja brwi

Piękne spojrzenie nabiera wyrazistości dzięki wyregulowanym brwiom. Oczy optycznie stają się większe, a twarz zyskuje urok i czarujący wygląd. Na pierwszą depilację brwi najlepiej udać się do gabinetu kosmetycznego. Można również samemu usunąć...

Regulacja brwi Regulacja brwi nitką

Moda ze Wschodu robi u nas prawdziwą karierę! Mowa o naturalnej metodzie usuwania włosków z twarzy, czyli o nitkowaniu. Ten sposób na bezbolesną regulację brwi ma coraz szersze grono wielbicielek.

Regulacja brwi Regulacja brwi woskiem

Regulacja brwi woskiem nie jest najprostszą metodą na pozbycie się nadmiernego owłosienia. Jednak jest jedną ze skuteczniejszych. Do wyboru mamy depilację gorącym lub zimnym woskiem.

Regulacja brwi Regulacja brwi krok po kroku

Nie każda z nas wie, jak wydepilować brwi, aby wyglądały korzystnie. Regulacja brwi krok po kroku pomoże w tym zadaniu.

Depilacja brwiOdtwórz wideo
Regulacja brwi Depilacja brwi

Piękne spojrzenie nabiera wyrazistości dzięki wyregulowanym brwiom. Oczy optycznie stają się...

Kredki i eyelinery Kredki do brwi

Za pomocą specjalnej kredki możemy w dowolny sposób modelować nasze brwi. Jednak kredka taka musi spełniać pewne kryteria, aby idealnie się do tego nadawała.

Lifting Lifting brwi

Lifting brwi jest zabiegiem, który gwarantuje odmłodzenie wyglądu i pozbycie się zmarszczonego...

Plastyka powiek Przeszczep brwi

Brwi to jedne z kluczowych elementów twarzy. Pod niektórymi względami brwi są...

Piercing Piercing brwi

Piercing brwi to obecnie bardzo popularny zabieg przekłuwania skóry. Jakie podstawowe informacje powinnaś wiedzieć zanim zdecydujesz się na taki zabieg?

Regulacja brwi Kształt brwi

Kształt naszych brwi odpowiada za wyraz naszej twarzy. Odpowiednio wymodelowane nadają jej ładny i wyrazisty wygląd.

Kredki i eyelinery Henna do brwi

Za pomocą henny możesz poprawić wygląd swoich brwi. Zabieg ten nie jest trudny i możesz go wykonać sama w domu. Zapoznaj się z cennymi wskazówkami.

Kredki i eyelinery Jak malować brwi?

Jak malować brwi? To pytanie zadawane jest zdecydowanie zbyt rzadko. Nie zwracamy uwagi na wygląd brwi, kiedy robimy makijaż oczu. A to duży błąd.

Regulacja brwi Sposób na za bardzo wyregulowane brwi

Zabieg regulacji brwi wydaje się stosunkowo prosty. Niekiedy jednak zdarza się, że wyrwiemy zbyt wiele włosków. Czy można zakamuflować ten defekt?

pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij