Seks tantryczny

Co to jest seks tantryczny? - to pytanie zadaje sobie wiele par. Tantra była od dawna praktykowana wśród wielu wschodnich kultur - dopiero teraz rozwija się w krajach zachodnich. Oznacza dosłownie „narzędzie służące do rozciągania świadomości”. Zatem seks tantryczny traktowany jest jako rozwinięcie świadomości męskiej i żeńskiej, prowadząc do harmonijnej całości. Seks tantryczny uaktywnia wszystkie zmysły, a przyjemność czerpie z niego zarówno kobieta, jak i mężczyzna.

Spis treści:
 1. 1. Na czym polega seks tantryczny?
 2. 2. Techniki seksu tantrycznego
 3. 3. Pozycje seksualne podczas seksu tantrycznego

1. Na czym polega seks tantryczny?

Wygląd a seks Odtwórz wideo
Wygląd a seks Naukowcy w uprawianiu stosunku płciowego upatrują często sprawdzoną...

Osoby uprawiające tantryczny seks twierdzą, że ma on nieprawdopodobny wpływ na jakość ich życia seksualnego, a także na ich osobiste relacje. Czas spędzony z partnerem w łóżku przenosi się również na ich codzienne życie. Seks tantryczny uwalnia i odkrywa wszystkie emocje, relaksuje i daje kochankom zapalenie duchowe. W tantrze akcentuje się męskość mężczyzny, jego dominację, a nawet niszczycielską siłę. Z kolei kobieta jest uzupełnieniem natury. Podstawą w seksie tantrycznym jest medytacja i joga. Według tej teorii, nie da się przeżyć kosmicznej siły bez wcześniejszego zaangażowania ducha, który wysyła ciału liczne sygnały. Chodzi tutaj o przełączenie się na wyższy poziom duchowości.

Gra wstępna jest wyłożona. Poczynając od szczotkowania włosów partnerki, przyczesywania ich palcami, ssania palców czy delikatnego pieszczenia ciała piórami. Nacisk położony jest szczególnie na kobietę. Zwykle rozgrzanie kobiety zajmuje około 20 minut. Podczas stosunku seksualnego ważny jest kontakt wzrokowy oraz masaż erotyczny, który może uwalniać drzemiące w nich namiętności i pragnienia. Ważne jest, aby zadbać o rytuały erotyczne, które pozwolą mężczyźnie i kobiecie kontrolować podniecenie i orgazm. Należy zwracać uwagę na oddech partnerki oraz starać się, aby nie był zbyt szybki, takie oddychanie i sapanie powoduje pobudzenie i przyspieszenie orgazmu. Sztuka kochania to wspólne jedzenie, kąpiel, rozmowy, taniec, a nawet słuchanie muzyki.

2. Techniki seksu tantrycznego

Oto wskazówki, jak przygotować ciało do seksu tantrycznego:

 1. Musisz sie wyciszyć i skoncentrować na duchowej stronie swojej osobowości. Jeśli jesteś pobudzona, podekscytowana i czujesz się targana sprzecznymi emocjami, seks tantryczny odłóż na inny termin. Klucz do kosmicznego zbliżenia stanowi wyciszenie, wewnętrzny spokój ducha, a wszystkie problemy i troski dnia codziennego muszą zostać oddalone.
 2. Medytacja z partnerem – przed seksem tantrycznym należy oddać się relaksacji, słuchać muzyki, trzymać się za ręce, czuć bliskość swoich ciał, ale bezwzględnie należy powstrzymać się od namiętności, pocałunków. Godzina spędzona w stanie wyciszenia, ale bez namiętności zapewni większe doznania i rozkosz w czasie seksu.
 3. Celebracja każdego dotyku i muśnięcia – ważne jest skoncentrowanie się na grze wstępnej.
 4. Różnicowanie pozycji seksualnych – nowe miejsce kochania się może pomóc pozbyć się zahamowań, pozwolić na przekraczanie własnych lub społecznych barier.
 5. Niektórzy podczas seksu tantrycznego wykonują mistyczne gesty o symbolicznym znaczeniu. Jest to między innymi subtelne przeciąganie opuszkami z samego dołu, czyli od miejsc intymnych mężczyzny czy kobiety, gdzie kumuluje się energia, przez brzuch i klatkę piersiową, aż do miejsc, gdzie znajduje się serce.

3. Pozycje seksualne podczas seksu tantrycznego

Specjaliści od tantry wierzą, że zespolenie uczuć z fizycznością partnera powoduje połączenie ciała i duszy. Seks tantryczny proponuje wyjątkowe pozycje seksualne, które zapewniają spotęgowanie przeżywanej rozkoszy. Przykładowe pozycje seksualne, które są niezbędne podczas uprawiania seksu tantrycznego:

 • kochankowie siedzą twarzami skierowanymi w swoją stronę, partnerka nogami oplata pas partnera, zaś on wchodzi szybkim ruchem raz w nią, a raz poza nią;
 • kobieta leży w pozycji na brzuchu z nogami lekko uniesionymi, partner podtrzymuje ją za kostki, a w trakcie stosunku namiętnie pociera ręką jej szyję;
 • oboje partnerów leży na boku i są mocno do siebie przyciśnięci, kochając się nie odrywają od siebie ud, poruszając się w pulsacyjnym rytmie;
 • partnerka podnosi kolana i krzyżuje je na wysokości swoich piersi, stopy opiera o pachy partnera i rozpościera rękami swe uda.

Specjaliści od seksu tantrycznego uważają, że nie chodzi w nim o sam moment seksu i szczytowania, ale o całą atmosferę związaną wokół niego, która wpływa na duchowe połączenie kobiety i mężczyzny.

Porozmawiaj o tym na Forum Seks »
Lubię to!
3

Komentarze (2)

Wyloguj
~menkou
~menkou

Na temat seksu tantrycznego wypowiadają się publicznie prawie wyłącznie profani i ignoranci
nie mający pojęcia o czym mówią. Dotyczy to zarówno przeciętnych zjadaczy chleba jak i utytułowanych "naukowców".
We wszystkich znaczących kulturach-tradycjach sex tantryczny jest głęboko utajniony,
należał i NALEŻY do jednej z najważniejszych i najbardziej strzeżonych tajemnic ezoterycznych.
Na Zachodzie w czasie wczesnego komunizmu szerzono propagandę, że skoro w komunizmie
wszystko jest wspólne to znaczy że kobiety również. Byli tacy którzy wierzyli w to.
Piszący w temacie seksu tantrycznego - tu jesteście ignorantami, jak ci zdanie wyżej.
Epatujecie się długością trwania stosunku, czy technikami współżycia nawet nie przypuszczając
jak przeogromny-totalny wpływ na Waszą całą rzeczywistość fizyczną i duchowa, we wszystkich jej wymiarach i aspektach może mieć osiągnięcie głównego celu seksu tantrycznego.
W europejskim kręgu cywilizacyjnym czasów nowożytnych jednym z najbardziej znanych mistrzów i nauczycieli seksu tantrycznego był Jezus Chrystus. Dlatego między innymi Maria Magdalena była najważniejszym uczniem.
Tłumy, "jak mogą osiągnąć doskonałość-zbawienie" Chrystus nauczał przypowieściami a wybranych uczniów brał na ustronie i uczył w prost. Uczył bardzo, bardzo starożytnej drogi jak osiągnąć oświecenie, doskonałość, nirwanę, boskość czy jakkolwiek by to inaczej nazwać, poprzez kobietę i z KOBIETĄ. Kto słyszał o "Komnacie Miłości Nieziemskiej" ten wie o czym mówię.
Efektem ubocznym miłości i seksu tantrycznego, poza szczęściem i oświeceniem są
niezwykłe zdolności i umiejętności osiągane przez jej adeptów, takie jakie niekiedy udaje się osiągnąć joginom idącym innymi ścieżkami samodoskonalenia, po wielu latach ciężkich a niekiedy niebezpiecznych i pełnych wyrzeczeń wysiłków.
Miedzy innymi dlatego tantryczny sex jest tak chroniony i właśnie dlatego nauczany jest - również obecnie - w tajnych ruchach ezoterycznych do których profani nie maja wstępu.
Z czasem do ogółu przeniknęły drobne zewnętrzne odpryski WIEDZY, która epatuje ignorantów, nie wiedzących zgoła nic o głębokim sensie i znaczeniu tego co zobaczyli i lub usłyszeli.
Sex i miłość tantryczna to jedyna radosna-uszczęśliwiająca, absolutnie bezpieczna i najszybsza

DROGA osiągnięcia PEŁNI,

ale to nie wszystko. Jest jeszcze MOC KREACJI – i to jest główna przyczyna dla której od tysiącleci utajnia się te drogę.

Niestety dla Was wszystko jest tajemnicą - nawet pojęcie PEŁNI nie jest Wam-Ogółowi znane.
Nie oburzajcie się, nie chcę Was deprecjonować. Chcę pokazać, że w tym temacie macie lekcję do odrobienia.
Szukajcie a znajdziecie odpowiedzi.

Dla zainteresowanych :

Obejrzyj film "The Secret", sięgnij do prac Gregga Bradena, Nassima Harameina, Dana Wintera, Bruce'a Liptona.
Zaczynając od fizyki kwantowej, poprzez genetykę aż do biologii molekularnej znajdziesz dowody i praktyczne wskazówki co robić by się rozwijać i mieć świadomy wpływ na swoje życie i jego jakość. Równocześnie prostym językiem dowiesz się o tym o czym od tysiącleci próbuje się odciąć Ciebie i Ogół a co równocześnie koresponduje z seksem tantrycznym i jego celami, a więc naszym tematem.
Niech Prawda Cie wyzwoli.

To jednorazowa wypowiedź - więcej publicznie, na tym forum, w tym temacie nie będę pisał.
Kto chce ze mną porozmawiać niech mnie najpierw odszuka, to łatwe.

Odpowiedz

Porady ekspertów

Osiągnięcie rozkoszy z partnerką

Witam! Mam 16 lat. Uprawiam regularnie i często seks z moją partnerką, przed nią miałem tylko...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
Jak pieścić penisa, by chłopak czuł większą rozkosz?

Mam takie pytanie - często z chłopakiem uprawiam petting i chciałam zapytać, jak bardziej mogę...

 Redakcja abcZdrowie Porady udziela Redakcja abcZdrowie Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
pokaż 5 następnych

Artykuły Jak osiągnąć rozkosz?

Jak osiągnąć rozkosz? Preparaty wspomagające orgazm u kobiet

Podniecenie seksualne u kobiet zależne jest od wielu czynników psychobiologicznych. Są one kierowane przez układ nerwowy i hormonalny. Optymalny u kobiet (wysoki) poziom estrogenów wpływa m.in. na unaczynienie i przepływ krwi w obrębie...

Jak osiągnąć rozkosz? Dlaczego warto starać się być dobrym kochankiem?

Może odpowiedź na to pytanie w pierwszej chwili wydać się oczywista, ale okazuje się, że jednak nie jest, biorąc pod uwagę to, jak wiele osób narzeka na jakość swojego seksu. Dlaczego warto rozwijać swoje erotyczne talenty? Przede wszystkim...

Seks nie jest celem samym w sobieOdtwórz wideo
Jak osiągnąć rozkosz? Seks nie jest celem samym w sobie

Najważniejszą w kwestią w intymnym zbliżeniu dwojga ludzi, nie jest – jak wielu osobom się wydaje – orgazm, czy sam akt seksualny w sobie, ale przeżycie tej chwili jako wyrazu najwyższej bliskości między partnerami. Jak zauważa psycholog mgr...

Wygląd a seksOdtwórz wideo
Jak osiągnąć rozkosz? Wygląd a seks

Naukowcy w uprawianiu stosunku płciowego upatrują często sprawdzoną i skuteczną receptę na zdrowie. Jak się okazuje aktywni seksualnie mężczyźni rzadziej zapadają na raka prostaty, a częste orgazmy potrafią zwalczać uporczywe migreny. Szczytowanie...

Jak dochodzi do orgazmu?Odtwórz wideo
Jak osiągnąć rozkosz? Jak dochodzi do orgazmu?

Aby osiągnąć orgazm, człowiek przechodzi przez cały cykl reakcji seksualnych. Są to pożądanie, podniecenie, orgazm i odprężenie. No początku pojawia się pożądanie, które jest odzwierciedleniem natury, popędu i fantazji seksualnych danego...

Czym jest sadomasochizm?Odtwórz wideo
Jak osiągnąć rozkosz? Czym jest sadomasochizm?

Skrót SM to skrót używany do określania sadomasochizmu. Sadomasochizm jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form nienormatywnej realizacji popędu płciowego. Sadyzm i masochizm w różnym stopniu dotyczą wszystkich ludzi. Badania...

Bezwstydnie o związkachOdtwórz wideo
Jak osiągnąć rozkosz? Bezwstydnie o związkach

Udany seks stanowi podstawę trwałego związku, dlatego wiele osób zastanawia się, co robić, by w sypialni nie było nudno. Nadmierna koncentracja na sferze fizycznej może jednak okazać się nie najlepszym posunięciem, łatwo bowiem wówczas o...

Punkt G
Jak osiągnąć rozkosz? Punkt G

Punkt G jest miejscem bardzo wrażliwym, które zapewnia szczególne doznania kobiecie. Stymulacja punktu G sprawia, że odczuwa ona intensywne doznania seksualne, tak silne, że podobno możliwa jest wtedy nawet kobieca ejakulacja. Masaż punktu G...

Stymulacja piersi
Jak osiągnąć rozkosz? Stymulacja piersi

Kobiece piersi to strefy erogenne kobiet. Są bardzo dobrze unerwione, toteż wyjątkowo wrażliwe na dotyk. Umiejętna stymulacja piersi potrafi wywołać podniecenie kobiety, a nawet doprowadzić kobietę do ekstazy. Problem tkwi jednak w tym, że większość...

Fantazje i marzenia seksualne
Jak osiągnąć rozkosz? Fantazje i marzenia seksualne

Fantazje i marzenia seksualne są wytworem pobudzonej namiętnością wyobraźni, pojawiającymi się zarówno mężczyzn, jak i kobiet. To namiętne myśli rozpalają zmysły, potęgują podniecenie, wzbogacają miłosne uniesienia. Dzięki nim zwykły seks staje się...

Punkty erogenne
Jak osiągnąć rozkosz? Punkty erogenne

Skóra człowieka obfituje w miejsca o szczególnej wrażliwości. Ich pobudzenie wyzwala podniecenie seksualne. Są to tak zwane strefy erogenne lub punkty erogenne. Są one ściśle związane z zakończeniami nerwowymi. Odpowiednie pobudzanie tych...

Jak osiągnąć rozkosz? Gra wstępna

Dobra gra wstępna to gwarancja udanego współżycia seksualnego. Fizyczny kontakt dwojga kochających się ludzi oparty na pieszczotach jest najlepszą, podstawową formą kojenia stresu, przekazywania ciepła i cieszenia się z bycia w związku. Gra wstępna...

Seks analny
Jak osiągnąć rozkosz? Seks analny

Seks analny to rodzaj zbliżenia polegającego na stymulacji odbytu. Stymulacja tego typu nie musi wcale polegać na wprowadzeniu penisa do odbytu. Do pobudzenia tej części ciała może również służyć wibrator, dłoń bądź język. Ten rodzaj seksu jest...

Masturbacja
Jak osiągnąć rozkosz? Masturbacja

Masturbacja to powszechne zjawisko, nawet u osób, które żyją w udanych i satysfakcjonujących seksualnie związkach. Przyjmuje się, że onanizm to domena dorastających chłopców, ale także dziewczęta i dorosłe osoby praktykują...

Seks z eksOdtwórz wideo
Toksyczne związki Seks z eks

Zdarzają się takie pary, które mimo tego, że podejmują decyzję o rozstaniu, to pragną...

Alkohol a seksOdtwórz wideo
Problemy z seksem Alkohol a seks

Motywy sięgania po alkohol często są związane z seksem. Są osoby pijące alkohol po to, aby...

pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij