Seks tantryczny

Co to jest seks tantryczny? - to pytanie zadaje sobie wiele par. Tantra była od dawna praktykowana wśród wielu wschodnich kultur - dopiero teraz rozwija się w krajach zachodnich. Oznacza dosłownie „narzędzie służące do rozciągania świadomości”. Zatem seks tantryczny traktowany jest jako rozwinięcie świadomości męskiej i żeńskiej, prowadząc do harmonijnej całości. Seks tantryczny uaktywnia wszystkie zmysły, a przyjemność czerpie z niego zarówno kobieta, jak i mężczyzna.

Spis treści:
 1. 1. Na czym polega seks tantryczny?
 2. 2. Techniki seksu tantrycznego
 3. 3. Pozycje seksualne podczas seksu tantrycznego

1. Na czym polega seks tantryczny?

Wygląd a seks Odtwórz wideo
Wygląd a seks Naukowcy w uprawianiu stosunku płciowego upatrują często sprawdzoną...

Osoby uprawiające tantryczny seks twierdzą, że ma on nieprawdopodobny wpływ na jakość ich życia seksualnego, a także na ich osobiste relacje. Czas spędzony z partnerem w łóżku przenosi się również na ich codzienne życie. Seks tantryczny uwalnia i odkrywa wszystkie emocje, relaksuje i daje kochankom zapalenie duchowe. W tantrze akcentuje się męskość mężczyzny, jego dominację, a nawet niszczycielską siłę. Z kolei kobieta jest uzupełnieniem natury. Podstawą w seksie tantrycznym jest medytacja i joga. Według tej teorii, nie da się przeżyć kosmicznej siły bez wcześniejszego zaangażowania ducha, który wysyła ciału liczne sygnały. Chodzi tutaj o przełączenie się na wyższy poziom duchowości.

Gra wstępna jest wyłożona. Poczynając od szczotkowania włosów partnerki, przyczesywania ich palcami, ssania palców czy delikatnego pieszczenia ciała piórami. Nacisk położony jest szczególnie na kobietę. Zwykle rozgrzanie kobiety zajmuje około 20 minut. Podczas stosunku seksualnego ważny jest kontakt wzrokowy oraz masaż erotyczny, który może uwalniać drzemiące w nich namiętności i pragnienia. Ważne jest, aby zadbać o rytuały erotyczne, które pozwolą mężczyźnie i kobiecie kontrolować podniecenie i orgazm. Należy zwracać uwagę na oddech partnerki oraz starać się, aby nie był zbyt szybki, takie oddychanie i sapanie powoduje pobudzenie i przyspieszenie orgazmu. Sztuka kochania to wspólne jedzenie, kąpiel, rozmowy, taniec, a nawet słuchanie muzyki.

2. Techniki seksu tantrycznego

Oto wskazówki, jak przygotować ciało do seksu tantrycznego:

 1. Musisz sie wyciszyć i skoncentrować na duchowej stronie swojej osobowości. Jeśli jesteś pobudzona, podekscytowana i czujesz się targana sprzecznymi emocjami, seks tantryczny odłóż na inny termin. Klucz do kosmicznego zbliżenia stanowi wyciszenie, wewnętrzny spokój ducha, a wszystkie problemy i troski dnia codziennego muszą zostać oddalone.
 2. Medytacja z partnerem – przed seksem tantrycznym należy oddać się relaksacji, słuchać muzyki, trzymać się za ręce, czuć bliskość swoich ciał, ale bezwzględnie należy powstrzymać się od namiętności, pocałunków. Godzina spędzona w stanie wyciszenia, ale bez namiętności zapewni większe doznania i rozkosz w czasie seksu.
 3. Celebracja każdego dotyku i muśnięcia – ważne jest skoncentrowanie się na grze wstępnej.
 4. Różnicowanie pozycji seksualnych – nowe miejsce kochania się może pomóc pozbyć się zahamowań, pozwolić na przekraczanie własnych lub społecznych barier.
 5. Niektórzy podczas seksu tantrycznego wykonują mistyczne gesty o symbolicznym znaczeniu. Jest to między innymi subtelne przeciąganie opuszkami z samego dołu, czyli od miejsc intymnych mężczyzny czy kobiety, gdzie kumuluje się energia, przez brzuch i klatkę piersiową, aż do miejsc, gdzie znajduje się serce.

3. Pozycje seksualne podczas seksu tantrycznego

Specjaliści od tantry wierzą, że zespolenie uczuć z fizycznością partnera powoduje połączenie ciała i duszy. Seks tantryczny proponuje wyjątkowe pozycje seksualne, które zapewniają spotęgowanie przeżywanej rozkoszy. Przykładowe pozycje seksualne, które są niezbędne podczas uprawiania seksu tantrycznego:

 • kochankowie siedzą twarzami skierowanymi w swoją stronę, partnerka nogami oplata pas partnera, zaś on wchodzi szybkim ruchem raz w nią, a raz poza nią;
 • kobieta leży w pozycji na brzuchu z nogami lekko uniesionymi, partner podtrzymuje ją za kostki, a w trakcie stosunku namiętnie pociera ręką jej szyję;
 • oboje partnerów leży na boku i są mocno do siebie przyciśnięci, kochając się nie odrywają od siebie ud, poruszając się w pulsacyjnym rytmie;
 • partnerka podnosi kolana i krzyżuje je na wysokości swoich piersi, stopy opiera o pachy partnera i rozpościera rękami swe uda.

Specjaliści od seksu tantrycznego uważają, że nie chodzi w nim o sam moment seksu i szczytowania, ale o całą atmosferę związaną wokół niego, która wpływa na duchowe połączenie kobiety i mężczyzny.

Porozmawiaj o tym na Forum Seks »
Lubię to!
3

Komentarze (2)

~menkou
~menkou

Na temat seksu tantrycznego wypowiadają się publicznie prawie wyłącznie profani i ignoranci
nie mający pojęcia o czym mówią. Dotyczy to zarówno przeciętnych zjadaczy chleba jak i utytułowanych "naukowców".
We wszystkich znaczących kulturach-tradycjach sex tantryczny jest głęboko utajniony,
należał i NALEŻY do jednej z najważniejszych i najbardziej strzeżonych tajemnic ezoterycznych.
Na Zachodzie w czasie wczesnego komunizmu szerzono propagandę, że skoro w komunizmie
wszystko jest wspólne to znaczy że kobiety również. Byli tacy którzy wierzyli w to.
Piszący w temacie seksu tantrycznego - tu jesteście ignorantami, jak ci zdanie wyżej.
Epatujecie się długością trwania stosunku, czy technikami współżycia nawet nie przypuszczając
jak przeogromny-totalny wpływ na Waszą całą rzeczywistość fizyczną i duchowa, we wszystkich jej wymiarach i aspektach może mieć osiągnięcie głównego celu seksu tantrycznego.
W europejskim kręgu cywilizacyjnym czasów nowożytnych jednym z najbardziej znanych mistrzów i nauczycieli seksu tantrycznego był Jezus Chrystus. Dlatego między innymi Maria Magdalena była najważniejszym uczniem.
Tłumy, "jak mogą osiągnąć doskonałość-zbawienie" Chrystus nauczał przypowieściami a wybranych uczniów brał na ustronie i uczył w prost. Uczył bardzo, bardzo starożytnej drogi jak osiągnąć oświecenie, doskonałość, nirwanę, boskość czy jakkolwiek by to inaczej nazwać, poprzez kobietę i z KOBIETĄ. Kto słyszał o "Komnacie Miłości Nieziemskiej" ten wie o czym mówię.
Efektem ubocznym miłości i seksu tantrycznego, poza szczęściem i oświeceniem są
niezwykłe zdolności i umiejętności osiągane przez jej adeptów, takie jakie niekiedy udaje się osiągnąć joginom idącym innymi ścieżkami samodoskonalenia, po wielu latach ciężkich a niekiedy niebezpiecznych i pełnych wyrzeczeń wysiłków.
Miedzy innymi dlatego tantryczny sex jest tak chroniony i właśnie dlatego nauczany jest - również obecnie - w tajnych ruchach ezoterycznych do których profani nie maja wstępu.
Z czasem do ogółu przeniknęły drobne zewnętrzne odpryski WIEDZY, która epatuje ignorantów, nie wiedzących zgoła nic o głębokim sensie i znaczeniu tego co zobaczyli i lub usłyszeli.
Sex i miłość tantryczna to jedyna radosna-uszczęśliwiająca, absolutnie bezpieczna i najszybsza

DROGA osiągnięcia PEŁNI,

ale to nie wszystko. Jest jeszcze MOC KREACJI – i to jest główna przyczyna dla której od tysiącleci utajnia się te drogę.

Niestety dla Was wszystko jest tajemnicą - nawet pojęcie PEŁNI nie jest Wam-Ogółowi znane.
Nie oburzajcie się, nie chcę Was deprecjonować. Chcę pokazać, że w tym temacie macie lekcję do odrobienia.
Szukajcie a znajdziecie odpowiedzi.

Dla zainteresowanych :

Obejrzyj film "The Secret", sięgnij do prac Gregga Bradena, Nassima Harameina, Dana Wintera, Bruce'a Liptona.
Zaczynając od fizyki kwantowej, poprzez genetykę aż do biologii molekularnej znajdziesz dowody i praktyczne wskazówki co robić by się rozwijać i mieć świadomy wpływ na swoje życie i jego jakość. Równocześnie prostym językiem dowiesz się o tym o czym od tysiącleci próbuje się odciąć Ciebie i Ogół a co równocześnie koresponduje z seksem tantrycznym i jego celami, a więc naszym tematem.
Niech Prawda Cie wyzwoli.

To jednorazowa wypowiedź - więcej publicznie, na tym forum, w tym temacie nie będę pisał.
Kto chce ze mną porozmawiać niech mnie najpierw odszuka, to łatwe.

Odpowiedz

Artykuły Jak osiągnąć rozkosz?

Jak osiągnąć rozkosz? Satysfakcja z seksu

Seks powinien być dla nas przede wszystkim dobrą zabawą. Jest to właściwie najważniejsza zabawa dorosłych. Osiągnięcie pełnego rozluźnienia w seksie gwarantuje czerpanie z niego niezwykłej radości i satysfakcji. Zabawa w teatr podczas seksu Jeśli macie...

Jak osiągnąć rozkosz? Sprawdź, jak poprawić swoją kreatywność w łóżku

Artykuł sponsorowany Seks stopniowo przestaje być tematem tabu. Z badań Durex Global Sex Wellbeing Survey 2012 wynika, że ludzie coraz chętniej o nim rozmawiają. Fakt ten pozytywnie wpływa na nasze życie seksualne, z którego jest zadowolonych około...

Jak osiągnąć rozkosz? Orgazm pochwowy

Orgazmu pochwowego należy nauczyć się przeżywać, co wcale nie jest prostą sprawą. Kobiety, które w wieku dojrzewania nigdy się nie masturbowały, z przeżywaniem orgazmu pochwowego mają z reguły dość spore problemy. Orgazm pochwowy jest to orgazm...

Jak osiągnąć rozkosz? Orgazm u mężczyzn

Orgazm u mężczyzn jest jakby prostszy niż orgazm kobiety – tzn. bardziej fizjologiczny, związany z powiększeniem się, nabrzmieniem penisa we wzwodzie i z wytryskiem nasienia. Mężczyźni zwykle szybciej i łatwiej dochodzą do pełni rozkoszy w trakcie...

Jak osiągnąć rozkosz? Rodzaje seksu

Seks jest jedną z największych przyjemności w życiu człowieka, która pozwala na przeżycie niezapomnianych chwil. Kontakty seksualne są źródłem nie tylko erotycznego spełniania, ale także służą budowaniu więzi między partnerami. Istnieje...

Dopasowanie seksualne
Jak osiągnąć rozkosz? Dopasowanie seksualne

Każdy początek związku to wielka niewiadoma. Współżycie seksualne to spotkanie partnerów zazwyczaj różniących się pod względem cech osobowości, doświadczeń, wychowania oraz wyznawanych wartości. Osiągnięcie porozumienia seksualnego...

Jak osiągnąć rozkosz? Preparaty wspomagające orgazm u kobiet

Podniecenie seksualne u kobiet zależne jest od wielu czynników psychobiologicznych. Są one kierowane przez układ nerwowy i hormonalny. Optymalny u kobiet (wysoki) poziom estrogenów wpływa m.in. na unaczynienie i przepływ krwi w obrębie...

Jak osiągnąć rozkosz? Dlaczego warto starać się być dobrym kochankiem?

Może odpowiedź na to pytanie w pierwszej chwili wydać się oczywista, ale okazuje się, że jednak nie jest, biorąc pod uwagę to, jak wiele osób narzeka na jakość swojego seksu. Dlaczego warto rozwijać swoje erotyczne talenty? Przede wszystkim...

Czerp satysfakcję z seksu!
Jak osiągnąć rozkosz? Czerp satysfakcję z seksu!

Udany seks nie opiera się tylko na pozycjach seksualnych i technikach osiągania orgazmu. Równie ważne są dobre samopoczucie i zdrowe ciało. Eksperci są zgodni, że osoby, które prowadzą zdrowy tryb życia i nie żyją w ciągłym stresie, mają...

pokaż 10 następnych