Typ urody a kolor włosów

Jeśli kobieta wie, jaki jest jej typ urody, dobranie koloru włosów nie sprawi trudności. Panie niezdające sobie z tego sprawy mogą twierdzić, że wybór odpowiedniej barwy nie jest wcale taki łatwy. Niestety, jeśli decyzja o odcieniu opiera się jedynie na tym, która barwa podoba się na głowie innych osób, najprawdopodobniej skończy się to uzyskaniem koloru, który zupełnie nie pasuje do danej kobiety. Aby takiego rozczarowania uniknąć, wystarczy samodzielnie wykonać proste testy.

Spis treści:
  1. 1. Jak określić typ urody?
  2. 2. Jak dobrać fryzurę?

1. Jak określić typ urody?

Przez wiele lat styliści i fryzjerzy, wybierając odpowiedni kolor włosów dla kobiet, korzystali z palet. Jednak okazuje się, że istnieje skuteczniejszy sposób na dobranie pasującego odcienia. Test można bardzo łatwo wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy poszukać złotej i srebrnej biżuterii (kolczyki, bransoletka, pierścionek, łańcuszek) i przykładać naprzemiennie biżuterię do skóry. Jeśli okaże się, że złota biżuteria bardziej wyróżnia się na tle skóry niż srebrna, do takiej cery (ciepły typ urody) pasują ciepłe kolory włosów, czyli odcienie czerwieni, pomarańczy, żółci. Jeśli srebro lepiej się prezentuje niż złoto, osoba charakteryzuje się chłodnym typem urody, zatem wybrane kolory powinny być bardziej zimne, czyli są to odcienie wpadające w niebieski, fiolet i kolory bardziej neutralne (np. ciemnobrązowe).

Jeśli już dowiesz się, jaki jest twój typ urody, pamiętaj, że kolejna rada to nie robić zbyt drastycznych zmian, aby kolor włosów w pełni pasował do cery. Co oznacza, że będąc naturalną blondynką, nie należy decydować się na bardzo ciemne włosy. Natomiast jeśli masz ciemne włosy, możesz je rozjaśnić najwyżej o 4 tony.

Inny sposób odpowiadający na pytanie, jak dobrać kolor włosów, polega na określeniu, jakiej barwy są naturalne refleksy. Trzeba pamiętać, że test ten należy wykonać w dobrym świetle, najlepiej wychodząc na zewnątrz, zabierając ze sobą podręczne lustro. Jeśli naturalny kolor włosów ma refleksy czerwone, pomarańczowe lub żółte, szukaj nowego koloru o tych odcieniach. Jeśli widzisz refleksy fioletowe czy szare, pamiętaj, że w takich odcieniach najbardziej ci do twarzy.

2. Jak dobrać fryzurę?

Gdy już wiemy, jaki typ urody reprezentujemy, możemy zastanowić się, czy odpowiada nam kolor włosów, który dała nam natura bądź który zawdzięczamy farbom do włosów. Jeśli dojdziemy do wniosku, że kolor, który mamy, nie odpowiada nam, wówczas możemy wybrać się do fryzjera. Zmieniając kolor włosów, powinnyśmy trzymać się kilku zasad, związanych ściśle z naszym typem urody.

  • Pani wiosna pięknie wygląda we włosach przypominających kolorem dojrzałe kłosy zboża. Równie dobrze będzie wyglądała w ciepłych odcieniach brązu. Nie powinna natomiast farbować się na czarno czy platynę. W kolorach tych nie będzie prezentowała się korzystnie.
  • Pani lato dla odmiany niezwykle pięknie wygląda w chłodnych odcieniach. Dlatego też polecane są dla niej włosy koloru jasnego blond czy chłodnego brązu. Nie powinna nadawać włosom ciepłych barw, ponieważ będzie się to kłóciło z jej typem urody.
  • Pani jesień do twarzy będzie we włosach koloru rudego i miedzianego, a także w ciepłym odcieniu blondu przechodzącym w bursztyn oraz czekoladę. Powinna natomiast unikać zimnego brązu oraz czerni, zwłaszcza tej wpadającej w granat.
  • Pani zima korzystnie wygląda we włosach koloru czarnego bądź bardzo ciemnego brązu, niektórym kobietom o tym typie urody do twarzy jest także w platynowym blondzie. Natomiast nie poleca się pani zimie farbować włosów na rudo.

Decydując się na nowy kolor włosów, warto zwrócić uwagę, jaki jest nasz typ urody. Okazuje się, że sami możemy trafnie dobrać barwę, bez pomocy stylistów i fryzjerów, wykonując wyżej opisane testy.

Porozmawiaj o tym na »
Lubię to!
1
Komentarze
Wyloguj

Artykuły Analiza kolorystyczna

Analiza kolorystyczna Dobierz akcesoria do typu urody!

Kolczyki i okulary to akcesoria, z których często korzystamy. Błyskotki w uszach są w stanie dodać grzecznej kreacji charakteru, a odpowiednie oprawki mogą nadać twarzy seksowny wygląd. Tak się jednak nie stanie, jeśli akcesoria nie będą dobrane do typu...

Typ urody jesień
Analiza kolorystyczna Typ urody jesień

Typ urody jesień charakteryzuje się jasną cerą o złocistym odcieniu lub odcieniu złocisto-beżowym czy brzoskwiniowym. Kobiety o tym typie urody mają przeważnie rude włosy, niekiedy brąz ze złotym połyskiem lub blond, a oczy w intensywnym kolorze - od...

Jak określić typ urody?
Analiza kolorystyczna Jak określić typ urody?

Jaki typ urody reprezentujesz? Czy aby na pewno podkreślasz wszystkie swoje atuty? Jesteś wiosną, latem, jesienią czy zimą? Jak określić typ urody? Każda kobieta powinna umieć wydobyć swoje piękno. Oczywiście poniższe wyznaczniki są jedynie orientacyjne...

Fryzura
Analiza kolorystyczna Fryzura

Jeśli kobieta wie, jaki jest jej typ urody, dobranie koloru włosów nie sprawi większej trudności. Pani wiosna powinna pofarbować włosy na kolor przypominający dojrzałe kłosy zboża. Niekorzystnie zaś będzie wyglądała w czarnych czy platynowych odcieniach.

Uroda pani lato
Analiza kolorystyczna Uroda pani lato

Pani lato to taki typ urody, do którego pasuje naprawdę wiele kolorów i odcieni. To przede wszystkim kobieta o blond włosach i jasnej, porcelanowej cerze. Skóra pani lato jest jasna i delikatna, o porcelanowym odcieniu. Tak jasna cera może się...

Wiosenna uroda
Analiza kolorystyczna Wiosenna uroda

Typ wiosna charakteryzuje się delikatną i jasną karnacją, dlatego nie są zalecane makijaże dla kobiet, reprezentujących ten typ urody. Najbardziej wyróżnia ją subtelność i naturalność. Naturalna pani wiosna ma włosy w kolorze dojrzałej pszenicy, jasnego...

Typ urody - galeria
Analiza kolorystyczna Typ urody - galeria

Określenie typu urody pomaga w dobraniu odpowiedniej palety kolorystycznej. Pozwala na podkreślenie atutów, które sprawiają, że kobiety czują się o wiele pewniej i piękniej. Włosy pani wiosny to słomkowy blond, jasnorudy i złoto-brązowy odcień. Czasami...

Uroda zimy
Analiza kolorystyczna Uroda zimy

Zima jest kobietą pewną siebie, upartą i o mocnym charakterze, która zawsze dąży do obranego celu. Do jej urody szczególnie pasują wyraziste akcenty. Kruczoczarne włosy to znak rozpoznawczy pani zimy. Dotyczy to oczywiście kobiet, które zachowały swój...

Typ urody - galeria
Analiza kolorystyczna Typ urody - galeria

Określenie typu urody pomaga w dobraniu odpowiedniej palety kolorystycznej. Pozwala na podkreślenie...

Typ urody lato
Analiza kolorystyczna Typ urody lato

Nie każdy typ urody ma taką dowolność w doborze odpowiednich kolorów jak pani lato. Pani lato...

Typ urody zima
Analiza kolorystyczna Typ urody zima

Typ urody zima to jeden z czterech rodzajów. Oprócz niego można wyróżnić jeszcze kobiety o...

Typ urody wiosna
Analiza kolorystyczna Typ urody wiosna

Typ urody wiosna charakteryzuje kobiety, które mają jasną karnację i delikatną urodę....

Typ urody jesień
Analiza kolorystyczna Typ urody jesień

Typ urody jesień charakteryzuje się jasną cerą o złocistym odcieniu lub odcieniu złocisto-beżowym...

Jak określić typ urody?
Analiza kolorystyczna Jak określić typ urody?

Jaki typ urody reprezentujesz? Czy aby na pewno podkreślasz wszystkie swoje atuty? Jesteś...

Zasady pielęgnacji włosów Jak zatrzymać kolor włosów farbowanych?

Już od teraz możesz zadbać o intensywność koloru swoich farbowanych włosów. Proste triki zapobiegną płowieniu koloru twoich włosów.

Jak dobrać kolor włosów?
Zabiegi fryzjerskie Jak dobrać kolor włosów?

Zmianę koloru włosów warto dobrze przemyśleć. Należy wziąć pod uwagę nie tylko kolor oczu...

Zachowanie urody
Cera dojrzała Zachowanie urody

Każda z nas marzy o tym, żeby jak najdłużej wyglądać młodo. Niektórym się to udaje z bardzo...

Uroda Typy urody

Systematyczna pielęgnacja cery jest niezwykle ważna. Jednak, aby dobrze zadbać o urodę, trzeba...

Typ cery
Typy urody Typ cery

Znajomość rodzaju własnej cery umożliwia dobór odpowiedniej pielęgnacji. Inne kosmetyki...

Typ sylwetki
Typy urody Typ sylwetki

Typy sylwetki wpływają na to, w jaki sposób tyjemy i chudniemy, a więc i na to, jak...

pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij