Trwa ładowanie...

Wózek dla niemowlaka

Avatar placeholder
04.07.2020 23:03
Wózek dla niemowlaka
Wózek dla niemowlaka (Shutterstock)

Wybór wózka dla niemowlaka jest dla rodziców nie lada problemem. Zastanawiają się, jaki wózek jest najbezpieczniejszy, funkcjonalny i jednocześnie tani. Często wszystkie oczekiwania rodziców nie są spełnione w jednym modelu wózka. Dlatego kierują się oni zasadą wielokrotnego wyboru wózków oglądanych, zanim podejmą ostateczną decyzję o zakupie jednego z nich. Bez względu na porę roku, na początek trzeba kupić wózek głęboki. Waga wózka powinna być dostosowana do możliwości mamy, która najczęściej będzie zabierała maleństwo na spacer. Poza tym wózek powinien swobodnie mieścić się do samochodu. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, wybierając wózek dla dziecka?

spis treści

1. Wózki dla dzieci

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje akcesoriów dla dzieci. Wózki dla niemowląt można podzielić na trzy rodzaje:

  • wózki gondole, które są głębokie,
  • wózki spacerówki,
  • wózki parasolki.
Zobacz film: "Jak odżywiać się w czasie ciąży?"
Wózek dla dziecka - zdjęcia
Wózek dla dziecka - zdjęcia

Kiedy dziecko wyrośnie z gondoli, warto kupić spacerówkę. Powinna ona zawierać budkę, która ochroni

zobacz galerię

Wózek należy dobrać odpowiednio do wieku i rozmiarów dziecka.

Wózek gondola – wybierając wózki głębokie dla niemowląt, należy sprawdzić, czy wózek ma atest (rozpoznajemy go po trójkącie z wpisanym B). Jeśli dany model posiada atest, to znaczy, że spełnia takie normy bezpieczeństwa, jak:

  • stabilność,
  • zabezpieczenie przed zaklinowaniem,
  • zabezpieczenie przed zranieniem się dziecka,
  • wytrzymałość konstrukcji.

Rodzice powinni zwrócić uwagę na amortyzatory, ponieważ prowadzenie wózka po nierównych chodnikach, kałużach i chodnikowych dziurach nie jest proste. Kółka są również bardzo ważne – warto zainwestować w wózek, który ma szerokie i dmuchane, ponieważ takie kółka sprawdzają się nie tylko na spacerach w mieście, ale także na łonie natury.

Wózki dla dzieci powinny łatwo się składać. Kobieta przed zakupem wózka powinna sprawdzić, czy sama poradzi sobie z jego złożeniem. Wózek gondola musi być duży i wygodny, materiał od wewnętrznej strony wózka powinien być łatwy do zdejmowania, aby można było go wyprać. Warto sprawdzić jakość materiału. Materacyk amortyzujący musi mieć grubość 1 cm i powinien przepuszczać powietrze. Budka gondoli także musi się łatwo składać, a odgłos składania nie powinien wybudzać dziecka. Do wózka powinny być dołączone:

  • kosz i siatka na zakupy,
  • parasolka przeciwsłoneczna,
  • folia przeciwdeszczowa,
  • moskitiera,
  • śpiworek.

Jeśli wózek nie posiada tych rzeczy, warto się w nie zaopatrzyć.

2. Wózek spacerówka i parasolka

Gdy dziecko wyrośnie z gondoli, warto kupić spacerówkę. Spacerówka powinna również zawierać budkę, która ochroni malucha przed wiatrem i deszczem. Wózek ten powinien mieć pięciopunktowe szelki, które utrzymają dziecko w odpowiedniej pozycji i dzięki którym malec nie ucieknie z wózka. Podobnie jak w gondoli, polecane są materace z ciemnym obiciem, które można wziąć do prania. W spacerówkach istotne jest, aby dziecko mogło wygodnie oprzeć nogi na podnóżku.

Parasolka to wózek polecany dla dzieci, które rzadko korzystają z wózka. Niestety ten rodzaj wózka nie nadaje się za miasto – jest odpowiedni tylko do supermarketu i na niedługi spacer po parku.

Wybór wózka dla niemowląt jest tak samo trudny jak wybór fotelika samochodowego dla dziecka. W ofercie wielu sklepów można także znaleźć wózki wielofunkcyjne. Wybór zawsze należy do rodziców. Dlatego powinni oni przemyśleć dokładnie, czego oczekują i co będzie najbardziej odpowiednie dla ich dziecka i ich rodzinnego stylu życia. Powinni decydować rozsądnie i sprawdzać, czy wózek przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo dziecku. Wszystkie niezbędne sprzęty dla dziecka powinny mieć certyfikaty i powinny spełniać wszelkie normy.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze