Zmniejszenie nosa

Zmniejszenie nosa to zabieg chirurgiczny mający na celu zredukowanie zbyt długiego lub szerokiego nosa. Tego typu operacje kosmetyczne są szczególnie popularne, gdyż niezbyt atrakcyjny nos często bywa poważnym mankamentem urody, którego nie da się skorygować za pomocą odpowiedniego makijażu lub fryzury. Korekcja nosa to jednak trudny zabieg, dlatego też osoby, które się na nią zdecydują, powinny poszukać specjalisty doświadczonego w swojej dziedzinie.

Spis treści:
  1. 1. Przygotowanie do operacji zmniejszenia nosa
  2. 2. Przebieg operacji plastycznej nosa
  3. 3. Po korekcji nosa
  4. 4. Druga operacja plastyczna nosa

1. Przygotowanie do operacji zmniejszenia nosa

Chirurgia nosa wymaga odpowiedniego przygotowania. Przed operacją ogromne znaczenie mają konsultacje pacjenta z chirurgiem plastycznym. Osoba poddająca się operacji powinna wiedzieć, jak po zabiegu będzie wyglądał jej nos. Musi również mieć pewność, iż lekarz przyjął do wiadomości wszystkie jej oczekiwania co do efektu końcowego.

Tylko dzięki dobrej komunikacji między chirurgiem a pacjentem można uniknąć rozczarowania nowym wyglądem. Przygotowanie do korekcji nosa obejmuje również wykonanie niezbędnych badań i poinformowanie lekarza o przebytych chorobach i przyjmowanych lekach.

2. Przebieg operacji plastycznej nosa

Korekcja nosa może trwać od jednej do dwóch godzin, w zależności od rodzaju wykonywanych czynności. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Zbyt duży nos zazwyczaj wymaga usunięcia fragmentu części kostnej. Po wymodelowaniu nowego kształtu, nos jest stabilizowany za pomocą tamponady lub opatrunków gipsowych. Przez pierwszą dobę po zabiegu pacjent oddycha tylko przez usta.

3. Po korekcji nosa

Tuż po operacji plastycznej nosa cała twarz jest opuchnięta. Obrzęk obejmuje również błony śluzowe, dlatego też pacjent ma wrażenie zatkanego nosa. Po 3-4 dniach od zabiegu zmienia się opatrunek, a po 7-14 dniach od operacji usuwany jest opatrunek gipsowy. W przypadku zastosowania nierozpuszczalnych szwów, po 7-9 dniach należy je zdjąć. Powrót do normalnego trybu życia następuje po około dwóch tygodniach od korekcji nosa. Przez pierwszy miesiąc trzeba jednak bardzo na niego uważać, zwłaszcza podczas snu. Nie należy również mocno wydmuchiwać nosa i opalać się w ciągu pierwszych trzech miesięcy od operacji.

4. Druga operacja plastyczna nosa

Bardzo rzadko zdarza się, że w trakcie pierwszej operacji nosa pojawiają się pewne problemy, które będą wymagały korekty w trakcie kolejnego zabiegu chirurgicznego. Ponowna operacja plastyczna nosa jest zazwyczaj znacznie bardziej skomplikowana niż pierwsza, dlatego też zniwelowanie defektu może wymagać nawet sześciogodzinnego zabiegu. Operacja ta jest jednak konieczna, jeśli chce się uzyskać wymarzony efekt.

Chirurgiczne zmniejszenie nosa to skomplikowana operacja, która powinna być przeprowadzona przez osobę wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną. Jest to jedyne rozwiązanie dla osób, które pragną zmienić swój wygląd, a których największym problemem jest właśnie nos.

Porozmawiaj o tym na Forum Uroda »
Lubię to!
0

Komentarze

Pytania do specjalistów

Czym jest spowodowany świąd dłoni?

  Witam, przedwczoraj zaczęły mnie piec i swędzieć dłonie. Nic na nich nie było. Wczoraj zauważyłam małe krostki pod skórą. Dziś rano zobaczyłam, że na plecach i brzuchu też mam małe czerwone krostki, które swędzą.

pokaż 5 następnych

Artykuły Plastyka nosa

Plastyka nosa Siodełkowaty nos

(...) ówczas na wszczepieniu fragmentu kości nosowej bądź implantów nosowych. Zobacz, jak wygląda plastyka nosa w przypadku tej dolegliwości. Plastyka nosa a nos siodełkowaty Plastyka nosa to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Dzieje się tak ... proporcje i skrzywienia mogą mieć znaczący wpływ na wygląd całej twarzy. Plastyka nosa jest także jedną z  najbardziej ... i wielkość nosa, zniekształcenia wrodzone oraz nabyte, odległość dziurek nosowych. Plastyka nosa pomaga też poprawić...

Plastyka krzywego nosa
Plastyka nosa Plastyka krzywego nosa

Operacja plastyczna nosa to sposób na pozbycie się dość częstego kompleksu zbyt dużego, małego lub krzywego nosa, który utrudnia człowiekowi czucie się dobrze we własnej skórze. Plastyka nosa pozwala na zmniejszenie lub zwiększenie rozmiaru tego narządu, zmianę kształtu czubka nosa, zwężenie lub poszerzenie nozdrzy. Ta operacja plastyczna jest wykonywana zazwyczaj z powodów estetycznych, jednak czasami ma ona na celu skorygowanie strukturalnych wad, które powodują poważne problemy z...

Garb nosa
Plastyka nosa Garb nosa

(...) takie za sobą. Oceni także stan twojej skóry i kości. Jak wygląda plastyka nosa? Rynoplastyka garbu nosa to operacja plastyczna ... z uniesioną głową. Plastyka nosa ma swoją cenę w postaci dyskomfortu, opuchlizny i bólów głowy. Zazwyczaj jednak...

Nieudane operacje plastyczne nosa
Plastyka nosa Nieudane operacje plastyczne nosa

Rynoplastyka, czyli plastyka nosa, zyskuje coraz większą popularność. Rośnie liczba osób, które chcą zmienić wygląd swojego nosa i nadać mu bardziej klasyczny i regularny kształt. Jeśli zabieg jest przeprowadzony przez doświadczonego chirurga plastycznego, szanse na pożądany efekt są wysokie. Jednak nawet wykwalifikowanym specjalistom zdarza się popełnić błąd. W ... często, ale są dotkliwe. Dlatego plastyka nosa powinna być przeprowadzona po zapoznaniu się z ryzykiem. Jeżeli...

Plastyka nosa Korekcja przegrody nosowej

Korekcja przegrody nosowej to operacja, która jest konieczna ze względów nie tylko estetycznych, ale także zdrowotnych, gdyż może powodować problemy z oddychaniem. Korekcję przeprowadza się zazwyczaj dwoma metodami – poprzez...

Plastyka nosa Korekcja czubka nosa

(...) ? Mianem rynoplastyki określa się operacje korygujące wygląd zewnętrzny nosa, określane także jako plastyka nosa. Celem operacji ... ; plastyka nosa w tym przypadku wymaga usunięcia bocznej części chrząstki skrzydełek nosa, uzupełnienie brakujących...

Zmniejszenie żołądka Odtwórz wideo
Chirurgia plastyczna Zmniejszenie żołądka

Nieustanny pośpiech powoduje, że wielu ludzi korzysta z punktów gastronomicznych oferujących dania typu fast food. Jednak takie "śmieciowe jedzenie" w połączeniu ze słodyczami i kolorowymi napojami prowadzi do otyłości. W naszych czasach mało...

Zmniejszenie piersi
Chirurgia plastyczna Zmniejszenie piersi

Wydaje się, że szczytem marzeń kobiety jest dorodny biust. Nie jest to jednak prawdą, ich wielkość nierzadko utrudnia codzienne czynności, dlatego coraz więcej pań decyduje się na zmniejszanie piersi.

Chirurgia plastyczna Zmniejszenie warg sromowych

Labioplastyka jest zabiegiem dla kobiet, który pozwala poprawić wygląd okolic krocza oraz jakość codziennego funkcjonowania. Dla wielu pań zbyt wielkie wargi wywołują ból i znaczny dyskomfort.

Ćwiczenia ujędrniające biust Ćwiczenia na zmniejszenie biustu

Rozmiar piersi jest bardzo ważny dla każdej kobiety. Niekiedy jednak ich rozmiar jest bardzo duży i zamiast pomagać, przeszkadza. Warto wtedy sięgnąć po ćwiczenia na zmniejszenie biustu.

pokaż 10 następnych