Czy można się zarazić grzybicą przez stosunek oralny?

Witam, mam pytanie napisze wprost jak pieszcze kobiete ustami w miejscach intymnych czy moge sie zarazic grzybica jezeli ona ja ma ? jezeli tak to jakie powinienem zrobic badania zeby wiedziec czy sie zarazilem czy nie ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
istnieje taka możliwość. Przede wszystkim zmiany w jamie ustnej powinien zobaczyć lekarz, z badań wykonany powinien zostać przede wszystkim posiew.