Trwa ładowanie...

10 Najlepszych Gabinetów Stomatologicznych w Katowicach

Avatar placeholder
21.06.2021 13:37
Materiał sponsorowany przez
10 Najlepszych Gabinetów Stomatologicznych w Katowicach
10 Najlepszych Gabinetów Stomatologicznych w Katowicach (Materiał Partnera)

Zdrowy i estetyczny uśmiech zapewni ci nie tylko atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim lepsze samopoczucie. Za dbaniem o jamę ustną przemawiają, nie tylko aspekty wizualne, ale także zdrowotne. Z tego względu musimy pamiętać o regularnym odwiedzaniu stomatologa. Ale co, jeśli po ostatniej, nieudanej wizycie towarzyszy nam strach i zniechęcenie? Wielu z nas kojarzy w swoim życiu nieprzyjemne doświadczenia związane z gabinetem dentystycznym, dlatego powinniśmy znaleźć dobrego specjalistę, którego obdarzymy zaufaniem. Zbudowanie trwałej relacji z odpowiednim stomatologiem jest bardzo ważne, bo jak każdy wie, sama domowa higiena, niestety nie wystarczy. Aby pomóc Wam podjąć tą decyzje, po wnikliwej analizie, wybraliśmy 10 najlepszych centrów stomatologicznych w Katowicach. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami poniżej, na pewno znajdziecie pośród nich swojego dentystę.

Dentestica

Dentistica
Dentistica (Materiał Partnera)

Wiedza i pasja lekarzy, jakich możemy spotkać w dentestica w Katowicach Piotrowicach, przy ul. Armii Krajowej 190B, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Centrum, prowadzone pod nadzorem dr n. med. Aleksandry Drozd, cieszy się zaufaniem wśród swoich pacjentów, którzy bez obaw, regularnie wracają do tego miejsca. Lekarze stomatolodzy, posiadający wieloletnie doświadczenie, zapewnią komfort i bezpieczeństwo podczas wizyty. Co więcej, placówka spełnia najwyższe standardy, zarówno pod względem wyposażenia , lokalizacji jak i dostępności. Obiekt znajduje się na parterze i dostosowany jest również dla osób niepełnosprawnych.

Każdy pacjent traktowany jest w sposób indywidualny, a każdy przypadek rozpatrywany holistycznie. Jeśli marzysz o metamorfozie swojego uśmiechu, koniecznie sprawdź, co do zaoferowania ma dentestica. Wachlarz zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, jaki znajdziemy w placówce, pozwoli nam na pozbycie się swoich kompleksów związanych z jamą ustną: korekta kształtu i koloru zębów, wybielanie, a także wykonanie licówek i koron oraz cyfrowe projektowanie uśmiechu, to tylko niektóre zabiegi znajdujące się w ofercie. Stosowanie wysokiej jakości materiałów i nowoczesnych technologii sprawi, że naturalny efekt będzie utrzymywał się przez lata. Jednak same rozwiązania estetyczne nie zapewnią nam wymarzonych zębów, jeśli nie zadbamy o ich utrzymanie i profilaktykę. Wysoko wyspecjalizowany zespół higienistek stomatologicznych pomaga w tym z pełnym zaangażowaniem.

Centrum oferuje także usługi z zakresu chirurgii stomatologicznej, implantologii , leczenia kanałowego przy użyciu nowoczesnego mikroskopu, leczenia paradontozy , ortodoncji, a także wszelkiego rodzaju zabiegi z zakresu stomatologii ogólnej. Dentestica podchodzi do każdego problemu z równym zaangażowaniem, traktując priorytetowo leczenie pojedynczego zęba, jak i całego uśmiechu. Całe leczenie odbywa się w bezstresowej atmosferze i przy użyciu precyzyjnych, miejscowych znieczuleń. W razie jednak gdyby strach okazał się silniejszy, Dentestica oferuje możliwość leczenia w narkozie. Warto dodać, że w ostatnim czasie, oferta wzbogaciła się o szereg usług z zakresu medycyny estetycznej. Zobacz więcej na: www.dentestica.pl

NZOZ Nowadent

NZOZ Nowadent
NZOZ Nowadent (Materiał Partnera)

Nowadent to, bardzo dobrze skomunikowana, znajdująca się na Osiedlu Tysiąclecia (ul. Piastów), klinika implantologiczna, której właścicielami są dwaj wybitni lekarze - dr Maciej Nowiński, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej i implantolog, oraz dr Jacek Śniatowski, specjalista-protetyk. Prowadzone przez nich centrum koncentruje się na leczeniu z zakresu implantologii i implantoprotetyki, z zachowaniem światowych standardów. Załogę dopełnia grono lekarzy i higienistek, które świetnie się uzupełnia, zapewniając swoim pacjentom pełną opiekę stomatologiczną. Każdy pacjent traktowany jest w sposób indywidualny, co pozwala na wnikliwe zapoznanie się z jego przypadkiem, a to z kolei ma bezpośrednie przełożenie na satysfakcjonujące efekty. Gabinet posiada certyfikat jakości implantologii Biomet 3i oraz jest autoryzowanym gabinetem implantologicznym Nobel Biocare.

Najwyższej klasy sprzęt i nowatorskie technologie używane podczas zabiegów sprawą, że odbywać się one będą bez bólu i stresu, jednocześnie redukując ryzyko błędu do minimum. Przykładem może być piezoelektryczne urządzenie do cięcia kości, które zapewnia dokładność nieporównywalnie większą od tradycyjnych instrumentów. Klinika specjalizuje się w leczeniu implantologicznym metodą All-on-4 – czyli „zęby w jeden dzień”. Metoda ta zapewnia pacjentowi, już w dniu samego zabiegu, stały most protetyczny z pełnym uzębieniem, oparty na czterech specjalnie zaprojektowanych implantach zębowych. Dzięki temu pacjent nie musi czekać tygodniami na finalny efekt leczenia, jak zwykle bywa to w przypadku konwencjonalnych metod. Rewolucyjnych rozwiązań znajdziemy w Nowadent jeszcze więcej, a o ich działaniu i skuteczności najlepiej usłyszeć bezpośrednio od lekarzy. Najlepszą okazją do tego jest prywatna konsultacja, na której pacjent zapozna się z dokładnym planem leczenia oraz związanym z nim kosztorysem. Zobacz więcej na: www.nowadent.pl

Prodenta Clinic

Prodenta Clinic
Prodenta Clinic (Materiał Partneera)

Prodenta Clinic, to miesząca się w bliskim sąsiedztwie Katowickiego Rynku (ul. Poniatowskiego), klinika-siostra NZOZ Nowadentu. Od blisko 20 lat, pod nadzorem dr Bartosza Nowaka i dr Macieja Nowińskiego, centrum dba o piękne uśmiechy klientów, wyrabiając sobie międzynarodową renomę. Pacjenci z Polski, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, od lat ściągają do Prodenta Clinic, wiążąc się z kliniką na stałe. Obie kliniki (Prodenta oraz Nowadent) są rekomendowane przez Nobel Biocare, jako Kliniki Partnerskie, specjalizujące się w leczeniu metodą ALL-ON-4 oraz w leczeniu implantami zygomatycznymi. All-on-4, pozwala w jeden dzień odbudować wybrakowane uzębienie, które będzie funkcjonować i wyglądać jak naturalne - specjaliści zapewniają całkowitą rekonstrukcję zębów i przebudowę zgryzu.

Specjalnością kliniki jest implanto-protetyka, a prace protetyczne, wykonywane są we współpracy z laboratorium, mającym 20 lat doświadczenia, zdobytego w najlepszych klinikach, we Włoszech. W gabinecie wykonamy również zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, leczenia kanałowego, a także stomatologii zachowawczej i estetycznej. Lekarze w tej klinice, przykładają szczególną uwagę do ciągłego podnoszenia swoich kompetencji, a także podejmują się leczenia najcięższych przypadków. Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo swoim pacjentom, Prodenta stosuje szereg rozwiązań, które mają zminimalizować ból i stres podczas zabiegu. Zobacz więcej na: www.prodentaclinic.pl

Gabinet Dębowa 105

 Gabinet Dębowa 105
Gabinet Dębowa 105 (Materiał Partnera)

Dębowa 105 – stomatologia i medycyna estetyczna powstała z inicjatywy trzech specjalistów: lek. dent. Ewy Bogackiej Konik, dr n. med. Jacka Bednarskiego oraz dr n. med. Tomasza Szklarskiego. Ich celem było stworzenie miejsca, w którym pacjent otrzyma kompleksową opiekę, bez konieczności wykonywania dodatkowej diagnostyki w innych placówkach. Specjalistów z D105 wyróżnia interdyscyplinarne, kompleksowe podejście do procesu leczenia, a tylko takie, gwarantuje pełne zrozumienie problemu i jest gwarancją najwyższej skuteczności. Pierwszym krokiem całego procesu zawsze jest konsultacja, podczas której definiowane są wyzwania oraz plan działań. Ta wizyta jest kluczowa, zwłaszcza kiedy pojawia się konieczność zsynchronizowania leczenia ortodontycznego, implantologicznego czy protetycznego.

Obecność wszystkich specjalistów w jednym miejscu skraca drogę pacjenta do satysfakcjonującego efektu, jakim jest piękny i trwały uśmiech. Wnikliwe podejście i wszechstronne kwalifikacje w D105, pozwalają na dostosowanie działań do bardzo indywidualnych potrzeb pacjenta, które w procesie leczenia odgrywają pierwszoplanową rolę. Dębowa 105 to miejsce, w którym wiedza i doświadczenie personelu łączą się z nowoczesnym podejściem do procesu leczenia. Podstawą działań specjalistów D105 jest przekonanie, że wielokierunkowość to właściwa odpowiedź na wyzwania pojawiające się podczas walki o zdrowy uśmiech. Zobacz więcej na: www.d105.pl

Ortomed Clinic

Ortomed Clinic to znajdująca się na Osiedlu Tysiąclecia, profesjonalna klinika wykonująca zabiegi z każdej dziedziny stomatologii. Wyróżnia ich podążanie za nowoczesnymi trendami, czego przykładem jest stosowanie bioaktywnych materiałów i wypełnień - całkowicie bezpiecznych i trwałych przez długie lata. Klinika oferuje aparat ortodontyczny, oparty o innowacyjny system zamków samoligaturujący, który zapewnia bezpieczną i zdrową korektę pozycji zębów, przy użyciu niewielkiej siły. To tylko niektóre z ciekawych rozwiązań stosowanych w klinice - zachęcamy do zapoznania się z ich pełną ofertą.

Astra Dent

Mieszcząca się przy al. Roździeńskiego Astra Dent, jest, jednym z najlepszych na Śląsku, centrum implantologii i stomatologii estetycznej. Założona przez dr Tomasza Bigasa, specjalistę chirurgii szczękowo-twarzowej, klinika posiada zgrany zespół specjalistów, którzy na drodze nowoczesnego leczenia wykonują głównie zabiegi z zakresu implantologii oraz chirurgii stomatologicznej. Świadectwem ich nieocenionego doświadczenia i wiedzy w tym zakresie, są, prowadzone w Astra Dent, szkolenia skierowane do lekarzy z całej Polski, chcących podnieść swoje kompetencje w leczeniu stomatologicznym.

Freshmed

Freshmed to centrum stomatologiczne, znajdujące się na Starej Ligocie (ul. Średnia), założone przez siostry Alicję Mol i Tatianę Mol-Dąbrowską. Kierowane pasją do leczenia i niesienia pomocy, stworzyły wyjątkowe miejsce o zaawansowanym wyposażeniu, które oferuje usługi z zakresu stomatologii, ortodoncji i medycyny estetycznej. Freshmed, jak nazwa sugeruje, prezentuje świeże podejście do stomatologii i opiekuje się swoimi pacjentami kompleksowo, lekarze skupiają się na odnalezieniu przyczyny problemu, a nie jedynie leczeniu jego objawów.

Silesia Dent

Silesia Dent, to położona na Katowickich Panewnikach (połączenie z autostradą A4), kameralna klinika, założona przez dr Aleksandrę Trzcionkę - specjalistkę stomatologii z 20 letnim doświadczeniem klinicznym. Ten prywatny gabinet zapewnia swoim pacjentom pełne zaangażowanie ze strony lekarzy i precyzyjnie zaadresowane leczenie. Przy użyciu profesjonalnego sprzętu (apart RTG z radiowizjografią, kamera wewnątrzustna, itd.) oraz nieinwazyjnych metod, jak bez zastrzykowe znieczulenia THE WAND, klienci otrzymują kompletną opiekę, w bardzo rozsądnych cenach.

4dent

4dent to znajdujące się w dzielnicy Zawodzie, specjalistyczne centrum stomatologii, założone przez dr n. med. Dorotę Stanię. Pani Dorota, w oparciu o swoje 21 letnie doświadczenie, skompletowała załogę, która leczy pacjentów przy pomocy nowatorskich technologii (np. techniki 3D w ortodoncji) i najlepszego sprzętu, jak Philips ZOOM - to przyrząd do wybielania zębów, który dostarcza bezkonkurencyjne efekty. W ofercie kliniki znajdziemy zabiegi z zakresu ortodoncji, protetyki i implantologii, a także leczenie bruksizmu i stomatologię dziecięcą.

Trident - Stomatologia

Zlokalizowana w Katowicach-Brynowie (ul. Kossak-Szczuckiej), klinika, oferuje pełen wachlarz usług, w obrębie trzech głównych sektorów stomatologii: ortodoncji, chirurgii stomatologicznej, oraz stomatologii zachowawczej. Pod nadzorem dr n. med. Agnieszkę Srebrzyńską-Witek, oraz jej współpracowników, przeprowadzane są tu zabiegi wszelkiej maści, począwszy od usuwania ósemek i zębów zatrzymanych, przez zakładanie mikroimplantów ortodontycznych, na piaskowaniu i usuwaniu kamienia kończąc. Popularność Trident-Stomatologia, potwierdzają rewelacyjne opinie i komentarze jej pacjentów.

Niestety człowiek, w przeciwieństwie do aligatorów, nie posiada zdolności regeneracji uzębienia. Wydaje się, że często o tym zapominamy i bagatelizujemy kwestię odpowiedniej profilaktyki i działań zapobiegawczych. Tym tekstem chcieliśmy podkreślić jak świetnych specjalistów mamy blisko siebie oraz pokazać, że nowoczesne technologie stają się w Polsce standardem. Odwiedzając centra opisane w naszym rankingu, przekonacie się o tym na własnej skórze, a negatywne skojarzenia, związane z fotelem dentystycznym, odejdą w niepamięć.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Materiał sponsorowany przez
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze