100 pompek – zasady, efekty, plan treningowy, przeciwwskazania

Pompki są jednym z najbardziej powszechnych i znanych ćwiczeń, dzięki którym wzmacniamy mięśnie barków, tułowia, klatki piersiowej, ramion oraz brzucha. Trening 100 pompek opiera się na tym właśnie ćwiczeniu. Trening 100 pompek jest jednak odpowiedni dla osób, które są w stanie zrobić kilka pompek i nie stanowi to dla nich wyzwania. Dzięki treningowi 100 pompek osoba, która ma średni poziom zaawansowania może wykonać na koniec 100 pompek w jednej serii.

Trening 100 pompek - idea

Trening stu pompek polega na opanowaniu zdolności do wykonania 100 pompek w jednej serii. Dojście do poziomu 100 pompek może potrwać od kilku do nawet kilkunastu tygodni. Jednak warto poświęcić czas, ponieważ trening 100 pompek przynosi rzeczywiste efekty.

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

Jest to głównie zasługa odpowiedniego dobrania poziomu ćwiczeń do możliwości konkretnej osoby. Zanim rozpoczniesz trening 100 pompek, należy wykonać test. Czas, w jakim osiąga się pułap stu pompek, jest bardzo indywidualny. Jeśli jesteś w stanie zrobić tylko kilka lub kilkanaście pompek na początku treningu 100 pompek, jest oczywiste, że osiągnięcie celu zajmie ci więcej czasu niż komuś, kto wykonuje kilkadziesiąt pompek.

Trening 100 pompek trwa również dłużej, gdy nie ma postępów. Ogólny czas trwania treningu 100 pompek to 6 tygodni, jednak jeśli uwzględnimy indywidualne warunki każdej osoby, może on się skrócić lub wydłużyć.

Należy jednak pamiętać, że trening 100 pompek nie jest dla każdego i może czasem zniechęcić osoby początkujące do dalszej aktywności.

Jak ćwiczyć w upalne dni?

Najprostszym sposobem na to, by sprawdzić, jak dużo wody tracisz wraz z potem w czasie treningu jest zważenie się tuż przed i zaraz po ćwiczeniach. Odwodnienie...

Trening 100 pompek – zasady

Najważniejsze w treningu stu pompek jest dostosowanie planu treningowego do umiejętności. Dlatego trening 100 pompek poprzedza test, który pokaże, ile pompek jesteś w stanie wykonać, dzięki czemu można zacząć ćwiczyć od pasującego cyklu.

Ważnym elementem planu treningowego stu pompek są dni wolne od treningu. Nie można trenować codziennie. Należy pamiętać, aby po każdym dniu treningu 100 pompek zrobić dzień przerwy, a po wykonaniu 3 dni zrobić dwa dni przerwy, dzięki czemu jest możliwa regeneracja, a dodatkowo nie obniżamy naszej wydajności w czasie treningu z powodu przetrenowania. Każdy cykl treningu 100 pompek również kończą dwa dni regeneracji.

Początek kolejnego cyklu treningu 100 pompek oznacza ponowny test możliwości, aby wiedzieć, czy możemy przejść do kolejnego etapu. Jest on powtarzany po każdym cyklu treningu 100 pompek i dopiero po jego zdaniu można przejść do kolejnego etapu.

Jak w przypadku każdego treningu, zaczynamy od rozgrzewki i kończymy rozciąganiem.

Trening 100 pompek - plany treningowe

Internet jest pełen planów treningowych 100 pompek o różnym stopniu trudności. Ważne jest jednak, aby skupić się na robieniu postępów, czyli stopniowym zwiększenniu ilość pompek wykonywanych za jednym razem. 100 pompek jest jedynie ideą, a nie celem samym w sobie. Najważniejszy jest progres.

Trening 100 pompek – zalety

Główną zaletą treningu 100 popek jest wzmocnienie ramion i barków. Plan treningowy 100 pompek skupia się na tym, aby w krótkim czasie osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Na dodatek trening stu pompek jest bezpieczny.

Trening 100 pompek pozwala również spalić ogromne ilości kalorii. Może to być nawet 17 tysięcy kalorii w kilka tygodni, co oznacza, że nie tylko rzeźbimy sylwetkę, ale także spalamy tłuszcz.

Zgrabna sylwetka w wakacje

Zgrabna sylwetka w wakacje Wakacje oznaczają wylegiwanie się na plaży, surfowanie i relaks. Jest jednak i druga strona medalu, czas ten bywa również...

Trening 100 pompek pozwala na zbudowanie wytrzymałości i siły oraz daje szybkie efekty. Jest on też łatwy w wykonaniu, bo nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu, ani warunków.

Trening 100 pompek – przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego treningu, warto się wcześniej upewnić, że nie ma żadnych przeciwwskazań do rozpoczęcia takiej formy aktywności. Każde problemy z układem sercowo-naczyniowym wykluczają bardzo intensywny wysiłek fizyczny, dlatego warto skonsultować się z lekarzem. Trening 100 pompek wykluczają również świeże urazy i kontuzje kończyn.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Ćwiczenia na partie ciała
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ćwiczenia na partie ciała
Ćwiczenia na partie ciała

Zyskaj formę w 10 tygodni - galeria zdjęć

Zyskaj formę w 10 tygodni - galeria zdjęć

ruchowej. Wspólne ćwiczenia Ćwiczyć zawsze raźniej w duecie! Ćwiczenia na brzuch Mocny brzuch to płaski brzuch - pamiętaj o tym. Trzymaj formę

Ćwiczenia na partie ciała

10 porad dla mężczyzn, jak utrzymać najwyższą formę

10 porad dla mężczyzn, jak utrzymać najwyższą formę

Rusz się! Ćwiczenia pomagają zachować jasność umysłu, lepszy sen i lepsze zdrowie psychiczne. 30 minut ćwiczeń dziennie przez 5 dni w tygodniu (...) postrzegany przez innych. Noś czyste ubrania, bierz prysznic codziennie...

Ćwiczenia na partie ciała

Jak odchudzić łydki?

Jak odchudzić łydki?

nabudowania się mięśni w tej okolicy ciała. Unikaj typowych ćwiczeń siłowych Godziny spędzone na siłowni mogą sprawić, że łydki będą jeszcze szersze (...) o szczupłych łydkach, to pilates będzie dla ciebie idealny....

Ćwiczenia na partie ciała

Ćwiczenia na łydki - trening, przykłady

na trening oparty o ćwiczenia na łydki. Trening cardio jest kluczowy dla utraty zbędnych kilogramów z różnych partii ciała. Aby mieć smukłe łydki (...) na wysmuklenie ciała. Korzystanie...

Ćwiczenia na partie ciała

Ewa Chodakowska - efekty treningu, efekty zdrowego trybu życia

jej zestawów ćwiczeń dostrzega już duża grupa osób trenujących. W czym tkwi fenomen** planów treningowych układanych przez Ewę Chodakowską**? Ewa (...) Chodakowska - efekty treningu Treningi planowane przez Ewę Chodakowską składają...

Ćwiczenia na partie ciała

Zyskaj formę w 10 tygodniu

bez konieczności wychodzenia z domu? Częstym elementem, który utrudnia podjęcie decyzji o zmianie stylu życia, w tym wprowadzenie regularnych ćwiczeń, jest brak (...) będzie pomocny w redukcji masy ciała. Coraz bardziej...