Trwa ładowanie...

14-letni wolontariusz WOŚP jest ciężko chory. Apel o pomoc i wsparcie

Łukasz Berezak cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Jest jednym z najbardziej znanych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sam włącza się aktywnie w pomoc innym ludziom, niestety teraz sam potrzebuje pomocy.

14-letni Łukasz Berezak cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna, wrodzony niedobór odporności, zaburzenia rytmu serca oraz kilka innych schorzeń. Pomimo swojej trudnej sytuacji, chłopak aktywnie włącza się w pomoc innych ludziom. Popularność zyskał parę lat temu, kiedy uczestniczył w zbiórce pieniędzy dla WOŚP.

Zobacz także:

Zobacz film: "Jurek Owsiak w telewizji Wirtualnej Polski: "Cieszymy się, że wszyscy są razem z nami""

O Łukaszu dowiedzieliśmy się po tym, kiedy powiedział pytającemu go dziennikarzowi takie oto słowa: ''Dla mnie już nie ma ratunku, więc chciałbym pomagać tym innym, dla których jest jeszcze nadzieja''. Wiele osób poruszyła odpowiedź Łukasza.

(pomagamy.im)

Niestety choroby chłopca cały czas postępują i teraz sam potrzebuje pomocy. Każdy dzień to zmaganie z ogromnym bólem. Nie chodzi już do szkoły i uczy się w domu, ze względu na zły stan zdrowia. Mimo to, nie traci dobrego humoru i chęci pomagania innym. Chciałby brać udział w kolejnych akcjach charytatywnych.

(pomagamy.im)

Aby mógł dalej pomagać innym osobom, sam teraz potrzebuje wsparcia. Koszty leczenia Łukasza są bardzo duże. Przekraczają one możliwości jego rodziny. Potrzeba około 45 tys. zł w skali roku, aby zapewnić mu odpowiednie leczenie.

Michał Nowicki, pomysłodawca akcji zbiórki dla Łukasza powiedział: ''Zegar ruszył i mam nadzieję, że tę kwotę uda się nam zebrać''.

Każdy, kto chciałby wesprzeć Łukasza w jego walce z chorobą, może to uczynić na dwa sposoby. Można wejść na stronę pomagamy.im i tam w zakładkę dotyczącą pomocy Łukaszowi. Można również wejść na Facebooka i znaleźć tam stronę poświęconą Łukaszowi.

W imieniu rodziny serdecznie dziękujemy za pomoc. Sam Łukasz również przekazuje wyrazy wdzięczności. ''Może nie są to jakieś największe słowa, ale chciałbym wam po prostu, z całego serce, powiedzieć: wielkie dziękuję'' – powiedział.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza