Trwa ładowanie...

15 rzeczy, które powiedziałbym sobie w przyszłości

Wiedza, umiejętności i doświadczenie zdobyte na kolejnych etapach życia pomagają nam lepiej radzić sobie z problemami i wyzwaniami. Trenerzy personalni zachęcają do stworzenia listy rzeczy, które chcemy przekazać samym sobie w przyszłości. Spis przydatnych egzystencjalnych porad może pomóc wieść szczęśliwe i zrównoważone życie. Co powiedziałbyś sobie w przyszłości?

 1. Przebaczaj sobie. Jesteśmy swoimi największymi krytykami i nie potrafimy obiektywnie ocenić naszych osiągnięć. Nie porównuj się z innymi, podążaj własną ścieżką. Pozwól sobie na popełnianie błędów.
 2. Znajdź partnera, z którym stworzysz trwały i udany związek. Miłość to nie tylko wspólne pasje i zaufanie, ale również podobna wizja przyszłości.
 3. Doceniaj rodziców i dziadków. Okazuj im życzliwość, szacunek i czerp z ich doświadczenia. Poświęć czas na wysłuchanie opowieści dziadków, które będziesz wspominać przez długie lata. Korzystaj z czasu, który możecie spędzić razem.
 4. Bądź serdeczny dla innych. Uprzejmość nic nie kosztuje, a pozwala zjednać ludzi i zdobyć przyjaciół. Uśmiechnij się czasem do nieznajomego, a sam poczujesz się lepiej.
 5. Dbaj o siebie. Zdrowe odżywianie i picie dużych ilości wody jest kluczowe dla zachowania młodości i dobrej formy. Dodaj do diety jak najwięcej świeżych warzyw i owoców, wybieraj nieprzetworzone produkty i sam przygotowuj posiłki.
 6. Spędzaj czas na świeżym powietrzu i znajdź sport, który pokochasz. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na ciało i umysł. Wystarczy niewielka dawka regularnego ruchu, aby poczuć się lepiej i zdrowiej.
 7. Pielęgnuj przyjaźnie. Nie oddalaj się od sprzymierzeńców i staraj się wybaczać. Bądź przyjacielem, który ma czas dla innych i potrafi słuchać.
 8. Podróżuj do miejsc, o których zawsze marzyłeś. Małe i duże wyprawy poszerzają nasze horyzonty. Planuj z wyprzedzeniem weekendowe wyjazdy i dłuższe urlopy, dzięki czemu będziesz miał kolejne cele przed sobą.
 9. Nie zamartwiaj się. Staraj się myśleć pozytywnie i nie zadręczać się przeszłością. Pamiętaj, że najlepsze lekcje wyciągamy z własnych porażek. Niepowodzenia są naturalną częścią życia i nie mogą przyćmić sukcesów.
 10. Nie oceniaj ludzi po wyglądzie. Zwracaj uwagę na to, co mają do powiedzenia, a niena powierzchowność.
 11. Wiek jest twoim atutem. Doceń swoje doświadczenie i korzystaj ze zdobytej wiedzy.
 12. Nie przejmuj się niedoskonałościami cery. Zamiast rozpaczać nad każdym pryszczem, poświęć więcej czasu na pielęgnację skóry. Zwróć uwagę na to, co jesz, a z czasem zobaczysz różnicę w wyglądzie cery.
 13. Nie zapominaj o relaksie. Odpoczywaj tak, jak lubisz – na łonie natury lub leniwie w domu.
 14. Ignoruj negatywnie nastawione osoby ze swojego środowiska. Nikt nie może zakłócać twojego szczęścia. Unikaj kontaktów z ludźmi, którzy cię krytykują, wyśmiewają i nie doceniają.
 15. Znajdź czas na zabawę. Rozrywka nie powinna być rzadkim przywilejem, a częścią twojego normalnego życia. Wyjścia do kina, spotkania z przyjaciółmi i imprezy sprawią, że będziesz bardziej szczęśliwy.

Zobacz film

Kluczem do szczęśliwego życia jest znalezienie wewnętrznej harmonii oraz budowa pozytywnych relacji. Być może warto zrobić listę, która wskaże nam drogę ku szczęściu.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza