Trwa ładowanie...

27-latka doznała poparzeń ciała przez nieuwagę swojego męża. Niedługo później, zostawił ją i ich dziecko

27-letnia kobieta doznała rozległych poparzeń 3 stopnia. Potrzebne były przeszczepy skóry i długie leczenie. Mąż, który doprowadził do tej tragedii, niedługo później odszedł od rodziny.

Życie Courtney Cosper Waldon w jednej chwili całkowicie się odmieniło. 27-latka była młodą i piękną mamą 5-letniej córeczki. Miała męża i wspaniały dom. Po tragedii, która ją spotkała, została samotnie wychowującą dziecko, oszpeconą kobietą. Do tragicznego wydarzenia, które na zawsze odmieniło jej życie, doszło podczas jednego z wielu kempingów, na który udała się rodzina Courtney. Kobieta siedziała blisko ogniska, kiedy jej mąż oblał je benzyną, powodując ogromny wybuch ognia, który zajął ciało Courtney.

Zobacz film: "Pierwsza pomoc - poparzenia"

Zobacz także:

Kobieta szybko została przewieziona do szpitala, gdzie wprowadzoną ją w śpiączkę farmakologiczną na ponad miesiąc. Stan Courtney był naprawdę tragiczny. Miała poparzenia 3 stopnia na około 40 proc. swojego ciała. Przeszła 7 przeszczepów skóry oraz specjalną terapię laserową. Przez długi czas, nie mogła się poruszać i była zdana na pomoc innych osób. Cały czas potrezbuje kosztownego leczenia i przechodzi rehabilitację. To nie był jednak koniec jej nieszczęścia.

Jak uniknąć poparzenia słonecznego?
Jak uniknąć poparzenia słonecznego? [11 zdjęć]

Twoja skóra posiada własne mechanizmy ochronne, które zabezpieczają ją przed promieniami UVB i UVA.

zobacz galerię

Po blisko 2 miesiącach od tego tragicznego wydarzenia, Courtney zostawił mąż. Ten sam, który przecież doprowadził do tego całego nieszczęścia. Courtney była początkowo zdruzgotana sytuacją, ale wiedziała, że musi być silna dla swojej córki. Jak sama podkreśla, tylko ona utrzymuje ją przy życiu.

(mirror.co.uk)

Courtney powiedziała: ''Z ładnej dziewczyny, która niedawno wzięła ślub, przeistoczyłam się w osobę, która nie może sama się ubrać oraz potrzebuje pomocy we wszystkim. Muszę na nowo uczyć się wszystkiego, nawet chodzić. Kiedy pierwszy raz spojrzałam w lusto po tym, co się stało, zwymiotowałam i prawie zemdlałam".

''Mam problem ze zwykłym wyjściem gdziekolwiek, ponieważ ludzie patrzą na mnie jak na potwora. Omijają mnie i nie chcą być blisko. Pamiętam wszystko z tamtego dnia. Pamiętam jak się paliłam, zaczęłam się turlać i próbowałam gasić ogień. Płakałam i krzyczałam, aby wezwać karetkę'' - dodała.

(mirror.co.uk)

Courtney przebywała w szpitalu przez 2 miesiące. Później uczyła się wszytkiego na nowo. Cały czas przechodzi rehabilitację i jest po opieką psychologa. Jej 5-letnia córeczka dodaje jej sił w codziennych zmaganiach. Zarówno Courtney, jak i jej córce, bardzo brakuje męża i ojca.

''To był jak uderzenie w twarz, kiedy on nas zostawił. Próbowałam z nim rozmawiać, błagałam go, aby wrócił. Powiedziałam, że nasza córka nie zasługuje na to wszystko. On mi jedynie odpowiedział, że nie może znieść mojego wyglądu. Były takie dni, kiedy chciałam się poddać, ale za każdym razem moje dziecko mnie uratowało. Ona dodaje mi sił. Mogłam ją zobaczyć dopiero po powrocie do domu, po operacjach. Nie chciałam, aby widziała mnie zaraz po wypadku'' – powiedziała Courtney.

(mirror.co.uk)

Z powodu bardzo złego stanu zdrowia, ciągłego leczenia i braku możliwości kontynuowania pracy, Courtney razem z córką, stały się bezdomne. Nie było możliwości utrzymania ich rodzinnego domu. Obecnie kobieta i córka otrzymują pomoc z lokalnego kościoła i prowadzone są zbiórki funduszy, aby mogły mieć nowy dom.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza