Trwa ładowanie...

29-latka udawała chorą na raka. Wyłudziła od fundacji ponad 20 tys. złotych

29-letnia mieszkanka powiatu wągrowieckiego udawała osobę chorą na raka. Przez 3 lata korzystała z pomocy jednej z fundacji. Przez cały ten czas, wyłudziła ponad 20 tys. zł na fikcyjne leczenie i dojazdy do placówek medycznych. Została zatrzymana przez policję.

Andrzej Borowiak - rzecznik prasowy KWP w Poznaniu, powiedział dla PAP, że zgłoszenia przestępstwa dokonała fundacja ''Drużyna Szpiku''. Śledczy ustalili, że zatrzymana posiadała fałszywą dokumentację chorobową, wymyślony przez siebie życiorys i posługiwała się nieprawdziwymi danymi osobowymi. Sprawiała wrażenie wiarygodniej, ze względu na dokonywane zmiany w wyglądzie.

Zobacz także:

Zobacz film: "Rośnie liczba wyłudzeń kredytów"

Na stronie internetowej fundacji pojawiło się oświadczenie. Dowiadujemy się z niego, że żadna z placówek szpitalnych, w których miała rzekomo leczyć się zatrzymana kobieta, nie potwierdza udzielania jej jakiejkolwiek pomocy. Śledczy w toku postępowania odkryli, że 29-latka już od 2009 roku oszukiwała w ten sposób i korzystała wcześniej z pomocy kilku innych fundacji oraz prywatnych osób.

Objawy raka gardła i krtani
Objawy raka gardła i krtani [7 zdjęć]

Guzki na szyi mogą być jednym z objawów rozwijającego się raka krtani. Istnieje duże prawdopodobieństwo,

zobacz galerię

W oświadczeniu napisano dodatkowo: ''Każdy z Was, kto wpłacił jakiekolwiek środki na zbiórki organizowane przez i dla Aleks Joanna - Joanna Dawidowicz (fałszywe dane kobiety - PAP) może dochodzić swoich praw na policji. Jako fundacja jesteśmy nie tylko od tego, by czynić dobro i łączyć ludzi dobrej woli, ale i po to, by Was, tym którzy zaufali nam i naszym działaniom, chronić przed złem - złem, które potrafi pojawić się wszędzie - nawet, o zgrozo, wśród nas, ludzi cierpiących, dotkniętych chorobą, szukających pomocy lub chcących jej udzielić''.

29-letnia oszustka usłyszała już zarzuty. Grozi jej nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza