Trwa ładowanie...

3 popularne rodzaje masażu relaksacyjnego

Avatar placeholder
19.02.2020 11:14
3 popularne rodzaje masażu relaksacyjnego
3 popularne rodzaje masażu relaksacyjnego

Ból pleców, głowy, napięte mięśnie, stres – to problemy wielu z nas, które często towarzyszą nam na co dzień i trudno sobie z nimi poradzić. Tymczasem jest znakomita, znana od wieków metoda, która może być sposobem na wszystkie wymienione dolegliwości – masaż relaksacyjny. Poznajmy jedne z popularniejszych rodzajów masażu i różnice pomiędzy nimi.

1. Masaż klasyczny

Na pierwszy ogień idzie oczywiście masaż klasyczny, który wykonywany był już 3 tysiące lat temu w starożytnych Chinach. Od tamtego momentu niemal wszystko na naszym świecie się zmieniło, jednak nie tradycyjne metody tego masażu. Masażysta stosuje różne techniki, które pomagają pozbyć się napięć mięśniowych, łagodząc tym samym ból i dając odprężenie.

Ruchy wykonywane podczas masażu klasycznego:

• głaskaniu, stosowanym na początku i końcu zabiegu;

• rozcieraniu, posiadającym duże znaczenie pod kątem leczniczym;

• wyciskaniu i ugniataniu, które trwają najdłużej;

• oklepywaniu, wykonywanym w różnej intensywności.

Masaż relaksacyjny w formie klasycznej wykonany prawidłowo nie tylko relaksuje i łagodzi ból, ale stymuluje także krążenie krwi, a nawet reguluje przemianę materii.

2. Masaż lomi lomi

Dla Europejczyków Hawaje jednoznacznie kojarzą się z odpoczynkiem, wakacjami, więc także relaksem. Pochodzący z tego rajskiego miejsca masaż lomi lomi (dosłownie: dotyk delikatnej łapy kota) to idealny sposób na błogie odprężenie. Jego celem jest bowiem zadowolenie duszy i ciała, a możliwe jest to dzięki masowaniu całej jego powierzchni (poza miejscami intymnymi).

Masaż lomi lomi trwa około 2 godzin, a osoba masowana jest naga (intymne części ciała są oczywiście zasłonięte). Masażysta stosuje specjalny olej rozgrzewający, masując najpierw plecy, ramiona oraz nogi (gdy osoba masowana znajduje się na brzuchu), a potem klatkę piersiową, brzuch oraz drugą stroną ud i łydek. Wszystkiemu towarzyszy relaksująca muzyka i odpowiednio przygotowany, a także ocieplony pokój – wrażenia są więc niezwykłe.

3. Masaż gorącymi kamieniami

Trzecim niezwykle popularnym masażem relaksacyjnym jest ten, w którym używa się gorących kamieni – za ich pomocą specjalista ugniata i rozciera poszczególne partie ciała, a w niektórych momentach kładzie je nieruchomo na osobie masowanej. Poza tym, że jest to metoda relaksacyjna, daje również wiele innych korzyści, w tym:

• dotlenienie i oczyszczenie skóry z toksyn;

• rozluźnienie mięśni;

• ulgę w stresie;

• pozytywny wpływ na układ krwionośny i wiele innych.

Oczywiście masaż gorącymi kamieniami jest w pełni bezpieczny i bezbolesny.

4. Jak przygotować się do masażu?

Do masażu relaksacyjnego nie potrzeba specjalnych przygotowań. Niezbędne jest jedynie dokładne umycie całego ciała – dla komfortu własnego, ale także masażysty, gdyż lepiej działają wcierane w skórę olejki. Przed masażem należy unikać spożywania ciężkostrawnych potraw, nie wspominając już o alkoholu. Oczywiście niezbędne jest pozytywne nastawienie i odłożenie (choć na chwilę) codziennych zmartwień na bok. W końcu o relaks chodzi!

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze