Trwa ładowanie...

40-latek pracował jako ratownik medyczny, choć nim nie był. Sprawą zajmuje się prokuratura

Zarzuty oszustwa, posługiwania się podrobionym dokumentem oraz niestosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów usłyszy 40-latek z Chełma (woj. lubelskie), który przez ponad pół roku pracował jako kierowca pogotowia. Nie miał ku temu żadnych kwalifikacji.

Zobacz film: "Koronawirus w Polsce. Prof. Andrzej Horban o bezpieczeństwie na cmentarzach podczas Wszystkich Świętych"

1. Fałszywy ratownik medyczny

Mężczyznę zatrzymali policjanci. Ustalili oni, że 40-latek zatrudnił się w jednej z chełmskich placówek medycznych w marcu 2020 r. Żeby dostać pracę, posłużył się fałszywym dyplomem, który miał potwierdzać jego kompetencje i kwalifikacje zawodowe. Podał również nieprawdziwe informacje dotyczące doświadczenia zawodowego.

- Okazało się także, że fałszywy ratownik wielokrotnie kierował karetką pogotowia, mając orzeczone zakazy prowadzenia pojazdów - informuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej policji.

W piątek 20 listopada 2020 r. 40-latek usłyszy zarzuty oszustwa, posługiwania się podrobionym dokumentem oraz niestosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Zostanie też doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 8 – uzupełnia komisarz Ewa Czyż.

Taka kara została nałożona na mężczyznę jeszcze w 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez (https://dziejesie.wp.pl/)

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.