Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Dr n. med. Stanisław Dulko

5 skutecznych zamienników Viagry

Avatar placeholder
28.09.2017 15:24
5 skutecznych zamienników Viagry
5 skutecznych zamienników Viagry (Ilustracja / Shutterstock)

Problemy z erekcją to problem, o którym większość mężczyzn nie chce mówić otwarcie. Przed prawidłowym leczeniem powstrzymuje ich wstyd i obawa o to, że podważy to ich męskość. Co robią w takiej sytuacji? Najczęściej sięgają po niebieską pigułkę, mającą rozwiązać ich problemy – Viagrę. Nie wszyscy są jednak świadomi, że istnieją dużo lepsze sposoby, które pomogą im pozbyć się dolegliwości szybciej i skuteczniej.

spis treści

1. Zastrzyki z prostaglandyny E1

Sposób ten dla wielu wydaje się być dosyć ekstremalny, jednak zastrzyk w penisa jest jedną z najskuteczniejszych opcji przeciwdziałania problemom z erekcją. Efekty pojawiają się dużo szybciej niż po pigułce – wystarczy 10–15 minut, co pozwala na większą spontaniczność. Nie ma konieczności pamiętania o zażyciu Viagry godzinę lub dwie przed planowanym stosunkiem. Zastrzyki są skuteczne w przypadku ponad 90% przypadków. Nie ma też powodu, aby obawiać się samej iniekcji – igły są niewielkie i nie powinny powodować skutków ubocznych.

2. Czopki z prostaglandyną E1

Jest to metoda dla osób, które nie są zdecydowane na zastrzyki. Substancją czynną nadal pozostaje prostaglandyna E1, jednak zmienia się sposób jej podawania. Czopek stosowany jest wprost do penisa i tą drogą substancja dostaje się do organizmu. Efekty są podobne, chociaż pojawiają się dopiero po ok 20–30 minutach. Ten sposób podania leku może jednak powodować wzrost ciśnienia nie tylko w penisie, ale również w miednicy, co u niektórych osób powoduje dolegliwości bólowe.

3. Urządzenia próżniowe

Zobacz film: "Tabletki na potencję"

Znane wszystkim pompki to nie tylko wymysł przemysłu erotycznego – są realną alternatywą dla mężczyzn zmagających się z problemami z erekcją. Ich użycie jest bardzo proste a skuteczność wysoka. Jest to też dobra opcja dla osób, które nie chcą lub – ze względów zdrowotnych – nie mogą sięgać po środki farmakologiczne. Trzeba jednak zauważyć, że erekcja wywołana w ten sposób może różnić się od naturalnej – penis po jakimś czasie może stać się zaczerwieniony oraz chłodny, ponieważ nie dopływa do niego krew.

4. L-arginina

To dobry wybór dla mężczyzn z problemami z erekcją. Działanie L-argininy wpływa na poprawienie przepływu krwi w organizmie i w efekcie pomaga osiągnąć erekcję. Na skutek podniecenia do członka dopływa zwiększona ilość krwi, co niweluje problemy ze wzwodem. Należy pamiętać, że konkretne dawki powinny zostać ustalone po konsultacji z lekarzem.

5. Terapia zastępcza testosteronem

Niski poziom testosteronu wpływa na problemy z erekcją jedynie w ok. 5% przypadków, jednak nie można wykluczyć go z góry jako głównej przyczyny. Jeżeli oprócz trudności ze wzwodem występuje również spadek libido lub senność, dobrym rozwiązaniem będzie przebadanie się. Należy jednak pamiętać o tym, że dawkowanie hormonu powinno być ściśle monitorowane przez lekarza, ponieważ bardzo łatwo o podanie zbyt dużej jego ilości. Terapia taka może również powodować skutki uboczne w postaci chorób układu krążenia.

Problemy ze wzwodem są częstą dolegliwością, z którą muszą zmierzyć się mężczyźni. Zdecydowanie warto jednak pamiętać, że nie musi to być problem, z którym zmagamy się do końca życia. Istnieje wiele alternatywnych sposobów leczenia, które mogą go wyeliminować. Nie warto dać się pokonać wstydowi i zrezygnować z wizyty u specjalisty, dzięki której poznamy przyczynę problemu i sposób, aby skutecznie sobie z nim poradzić.

Masz wątpliwości dotyczące stosowania urządzeń próżniowych? Sprawdź jakie doświadczenia mają z nimi użytkownicy wątku "Pompki powiększające penisa".

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Metody leczenia impotencji
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze