Trwa ładowanie...

5 typów bólu brzucha, których nie można ignorować (WIDEO)

Zobacz film: "5 typów bólu brzucha, których nie można ignorować (WIDEO)"

Ból brzucha to częsta dolegliwość, którą najczęściej ignorujemy. Warto jednak zwrócić uwagę na pięć szczególnych typów bólu brzucha.

Mogą one świadczyć o poważnych chorobach, np. kamicy żółciowej, zapaleniu okrężnicy, chorobie wrzodowej.

5 typów bólu brzucha, których nie można ignorować. Ból, który zwiększa się podczas jedzenia to może być symptom wrzodów. Jeśli odczuwasz silniejszy ból na około godzinę po spożyciu posiłku może to oznaczać zapalenie okrężnicy lub chorobę Leśniewskiego-Crohna. Ból, który budzi w nocy.

Jeśli ból brzucha dokuczał nam za dnia, w nocy powinien maleć. Jeśli jednak przez przykre dolegliwości budzimy się w nocy to może oznaczać stan zapalny pęcherzyka żółciowego lub obecność kamieni żółciowych.

Ból, któremu towarzyszą nudności i wymioty. Powinniśmy się szczególnie zaniepokoić, jeśli wymiotujemy krwią, to może być oznaką pękniętego wrzodu, niedrożności jelita bądź zapalenia przełyku.

Ból, któremu towarzyszy gorączka. Podwyższona temperatura wraz z bólem brzucha może świadczyć o zapaleniu uchyłków lub o zapaleniu wyrostka robaczkowego.

Każdy rodzaj bólu, który nie ustępuje w przeciągu godziny warto skonsultować z lekarzem. Należy pamiętać, że tabletki przeciwbólowe nie leczą przyczyny bólu, tylko sprawiają, że nie odczuwamy tych dolegliwości.

Nie jest to rozwiązanie problemu, tylko jego zamaskowanie. Symptomy tego typu mogą informować o wielu poważnych schorzeniach, które trzeba wyleczyć.

Nie lekceważ pierwszych objawów:

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza