6 faktów na temat męskiej seksualności, które warto znać

Męska seksualność nie jest niczym skomplikowanym. Tak przynajmniej głosi powszechna opinia. Konia z rzędem jednak temu, kto publicznie zdecyduje się poruszyć ten temat. Taka nieśmiałość i robienie z seksu tabu to wynik stereotypów i niewiedzy. Warto więc poznać kluczowe aspekty męskiej seksualności, o których każdy powinien wiedzieć.

10 rzeczy na temat seksu, których nie dowiesz się od swojego ginekologa

Większość kobiet doświadcza silnego pożądania seksualnego w momencie wystąpienia owulacji, czyli wtedy, gdy ich organizm jest gotowy na zajście w ciąż...

Mężczyźni nie zawsze mają ochotę na seks

To, że mężczyzna non stop myśli o seksie i zawsze jest na niego gotowy to mit. Tak jak i kobiety, panowie mają wahania libido i nie zawsze są chętni do zbliżenia. Przyczyny mogą być różne. Stres, zły nastrój czy brak energii to tylko kilka z nich. Ten krążący wśród społeczeństwa mit może być dla mężczyzn bardzo niebezpieczny. Coraz częściej padają oni ofiarami molestowania seksualnego.

Zobacz film: "Bezpieczny seks"

Penis nie jest najważniejszy

Chyba żaden mężczyzna nie zaprzeczy, że choć raz w życiu myślał o tym, czy jego penis ma odpowiedni rozmiar. Niestety, zazwyczaj panowie sami nie wiedzą, ile centymetrów to norma. Porównując się z kolegami lub co gorsza z aktorami filmów porno, popadają w kompleksy i doświadczają braku pewności siebie. Tymczasem większość z pań zgadza się z tym, że rozmiar penisa nie jest tak ważny jak sam popęd seksualny, techniki, które praktykujemy w łóżku, i dopasowanie seksualne partnerów.

Masturbacja jest dobra dla mężczyzn

Martwisz się, bo przyłapałaś swojego mężczyznę na masturbacji? Nie martw się, większość panów to robi. Nie jest to powód do niepokoju, o ile jest uzupełnieniem waszego życia erotycznego, a nie jego zamiennikiem. Co więcej, masturbacja może mieć na twojego partnera dobry wpływ. Przede wszystkim pomaga się zrelaksować, rozładować napięcie i zasnąć. To też doskonałe ćwiczenie. Mężczyzna, który wie, co sprawia mu przyjemność, może uczyć tego swoją partnerkę. Poznawanie swoich ciał zbliża do siebie.

Mężczyzna może mieć wielokrotne orgazmy

Wielu z was, panowie, błędnie myśli, że wielokrotnie przeżywane orgazmy są zarezerwowane tylko dla kobiet. Wy też możecie ich doświadczać, jednak musicie się tego nauczyć. W poznaniu swojego ciała pomoże masturbacja. Najważniejsze jednak, aby zrozumieć, że wytrysk i orgazm to dwie zupełnie różne rzeczy, a kluczem do sukcesu jest nauczenie się ich kontroli. Nie zniechęcaj się. To długi proces, jednak przyjemność jest dużo większa.

Mężczyzna też ma punkt „G”

Tak, tak. Mężczyźni też mają odpowiednik kobiecego punktu „G”. To prostata może być źródłem intensywnych doznań u płci męskiej. Jeśli mężczyzna ma zdrową prostatę, która nie powoduje bólu i uczucia dyskomfortu, to jej stymulacja może przynieść prawdziwą satysfakcję. Jej masaż to jedna z technik seksualnych, jednak nie u każdego mężczyzny wywoła oczekiwane skutki.

Zabawki erotyczne dla mężczyzn

Nie tylko kobiety mogą mieć swoje ulubione zabawki erotyczne, które pomagają im w osiąganiu rozkoszy. Obecnie produkowane są też takie z myślą o mężczyznach. Co prawda, nie zastąpią zbliżenia z partnerką, jednak podczas seksu mogą wywołać dodatkową przyjemność. Nie każdy gadżet będzie spełniał pokładane w nim nadzieje. Dużo zależy od męskiego temperamentu i budowy ciała. Możesz przebierać między pierścieniami, wibratorami i innymi zabawkami, które zarówno tobie jak i twojej partnerce mogą przynieść rozkosz.

Męska seksualność, choć dobrze odkryta, dla kobiet nadal może stanowić element niepoznany. Dlatego, panowie, jeśli powiecie o swoich fantazjach erotycznych swoim partnerkom, dużo łatwiej będzie im wam pomóc w osiągnięciu przyjemności.

 

Masz problemy z seksem? Porozmawiaj o tym na naszym forum.

Aleksandra Miłosz, 7 dni temu

Męski układ płciowy

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Anatomia intymna mężczyzny
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Penis

~1421you90 • ostatni post 2 dni temu

1

Pomocni lekarze

Artykuły Anatomia intymna mężczyzny
Anatomia intymna mężczyzny

Budowa prącia

. Nasieniowód. Najądrze. Jądro. Moszna. Woźniak W. Anatomia człowieka. Podręcznik dla studentów i lekarzy, Urban & Partner, Wrocław 2003, ISBN 83

Anatomia intymna mężczyzny

Palenie papierosów skraca penisa

Palenie papierosów skraca penisa

jamiste znajdujące się w członku stają się mniej rozciągliwe. Być może to potwierdzone naukowo ostrzeżenie stanie się dla młodych mężczyzn silniejszym

Anatomia intymna mężczyzny

Plemniki

Plemniki

Produkowane w jądrach mężczyzny plemniki mają do przebycia bardzo długą jak na ich rozmiary drogę, zanim dotrą do komórki jajowej.

Anatomia intymna mężczyzny

10 zaskakujących faktów o erekcji

10 zaskakujących faktów o erekcji

Garść ciekawych faktów Podczas fantazjowania, zbliżenia i każdego ranka towarzyszy mężczyznom. Erekcja, która wydaje się dość prostym zagadnieniem (...) psychogennej mówi się, kiedy mężczyzna pobudzi się, fantazując...

Anatomia intymna mężczyzny

Męski układ płciowy

w naszym organizmie, który uwzględnia różnice między kobietą a mężczyzną. Układ rozrodczy mężczyzny składa się z narządów wewnętrznych, czyli: jądra (...) funkcję układu rozrodczego i układu moczowego mężczyzny....

Anatomia intymna mężczyzny

Leczenie problemów organicznych

na obniżenie się sprawności seksualnej mężczyzny są choroby somatyczne, zaburzenia hormonalne oraz nieodpowiedni styl życia. Zaburzenia erekcji mogą pojawić (...) się we wszystkich grupach wiekowych dojrzałych płciowo mężczyzn,...