7 niekonwencjonalnych zastosowań suszarki do włosów

Każda z nas posiada w domu suszarkę i wie, do czego ona służy. Jednak czasem zwykłe przedmioty możemy wykorzystać w sposób niekonwencjonalny, czyniąc tym sposobem życie odrobinę prostszym.

Wyobraźmy sobie taką oto sytuację. Dzisiaj ma się odbyć wymarzona i długo oczekiwana randka. Jak na złość wszystko idzie nie tak, jak powinno. Oto 7 alternatywnych sposobów wykorzystania suszarki.

Zobacz film: "Domowe metody na piękną skórę. Lepsze niż drogie kosmetyki"

Suszenie lustra

Wychodzisz spod prysznica i co widzisz? Zaparowane lustro! Trudno się w nim przejrzeć, a tym bardziej zrobić makijaż. Jak je odparować, by nie narobić smug i potem nie musieć znowu czyścić? Wybawieniem może być w takiej chwili suszarka. Otwórz drzwi do łazienki, włącz suszarkę i skieruj strumień powietrza na lustro. Migiem będzie odparowane i czyste.

Rozgrzanie zalotki

Użytkowniczki zalotek wiedzą, że rzęsy znacznie łatwiej poddają się modelowaniu, gdy zalotka jest ciepła. Najlepszym sposobem jest ogrzanie jej suszarką. Oczywiście należy uważać, aby nie przesadzić i zbyt mocno jej nie nagrzać. Inaczej poparzysz sobie powiekę.

Suszenie paznokci

Za 5 minut przychodzi chłopak, a twoje paznokcie jeszcze nie wyschły? Żaden problem. Nastaw suszarkę na chłodny, ewentualnie letni nawiew. W ten sposób paznokcie szybciej wyschną, a ty będziesz miała czas na ostatnie poprawki. Uważaj tylko, by nie dawać zbyt gorącego powietrza, ponieważ może to zniweczyć wszystkie starania.

Usuwanie zagnieceń na ubraniach

Skoro został poruszony temat randek, kosmetyków, nie można zapomnieć o ubraniach. Wyciągasz z szafy ulubioną bluzkę i widzisz, że jest pognieciona? Możesz poradzić sobie żelazkiem, ale co zrobić, gdy go nie ma? Suszarka! Nastawiamy na ciepły nawiew i przykładamy do bluzki na odległość kilku centymetrów. Ciepło sprawi, że zagniecenia się wygładzą.

Rozciąganie nowych butów

Czasami w nowych butach masz wrażenie, jakby nogę ktoś umieścił ci w imadle. Niejedna z nas powtarzała sobie jak mantrę przy każdym kroku "rozejdą się". Co zrobić, by przyspieszyć ten proces? Do miejsca, gdzie uwierają buty, należy przyłożyć suszarkę i ostrożnie je ogrzać. Trzeba to robić uważnie i nie nastawiać suszarki na pełną moc, bo inaczej grozi to albo popękaniem tworzywa, albo rozklejeniem buta. Delikatne ogrzewanie spowoduje, że buty łatwiej dopasują się do twojej stopy.

Usuwanie wosku z szafki

Randka się udała, był szampan, świece i miła atmosfera. Właśnie – świece! Pewnie zdarzyło im się stracić trochę wosku, który teraz wątpliwie zdobi twoją szafkę nocną? I tu suszarka przyjdzie ci z pomocą. Na wosk połóż kawałek kartki, ewentualnie papierowej chusteczki, i ogrzewaj go przez nią ciepłym strumieniem powietrza. Roztopi się i wsiąknie w kartkę lub położoną papierową chusteczkę. Po problemie!

Usuwanie woskowych kredek z tapety

Po udanej randce masz doskonały humor, ale tylko do czasu, gdy w progi twojego domu wpadnie kuzynka z dziećmi, które akurat postanawiają nadać trochę koloru twojej tapecie... Kredki idą w ruch i już po kilku minutach masz kwiaty w kolorach tęczy? Jak się ich pozbyć? Tak samo, jak wosku z szafki! Nastaw ciepły strumień suszarki na malowidło i poczekaj, aż wosk z kredek stanie się ciekły. Następnie zetrzyj go miękką szmatką.

W życiu zdarzają się różne sytuacje, w których trzeba wykazać się otwartym umysłem, zdolnym do niekonwencjonalnych rozwiązań. Czasem zwykłe przedmioty mogą naprawdę pomóc w sytuacjach podbramkowych. Jeśli macie jakieś propozycje innego wykorzystania codziennych przedmiotów, zapraszam do dzielenia się nimi w komentarzach pod artykułem.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Kosmetyki i akcesoria do włosów
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Blog

walsq • ostatni post 3 tygodnie temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 4 godziny temu

14
Artykuły Kosmetyki i akcesoria do włosów
Kosmetyki i akcesoria do włosów

Pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów

Piękne włosy nie zawsze są efektem sztucznych farb, czasem wystarczy zadbać o nie, stosując naturalne składniki odżywcze. Skuteczna jest oliwa z oliwek, miód czy żółtko jajka.

Kosmetyki i akcesoria do włosów

Odżywka na włosach

Odżywka na włosach

Warto pozostawić odżywkę chwilę dłużej na włosach, aby mogła się spokojnie wchłonąć. Spłukuje się ją wodą odrobinę chłodniejszą, w ten sposób rezultaty jej działania widoczne są od razu.

Kosmetyki i akcesoria do włosów

Domowe sposoby na włosy

Domowe sposoby na włosy

Domowe maseczki to prosty sposób na poprawę kondycji włosów. Nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy na drogie kosmetyki - wystarczy pogrzebać w lodówce i samemu dobrać odpowiednie składniki na maseczkę do włosów.

Kosmetyki i akcesoria do włosów

Co kryje się w szczotkach do włosów?

Co kryje się w szczotkach do włosów?

Co kryje szczotka do włosów? Szczotka do włosów to przedmiot codziennego użytku, o który niestety najczęściej nie dbamy, jak należy. Nie czyścimy (...) jej, nie usuwamy na bieżąco nadmiaru wplątanych w nią włosów,...

Kosmetyki i akcesoria do włosów

Przygotowanie płukanki do włosów z soku z cytryny

Przygotowanie płukanki do włosów z soku z cytryny

Aby przygotować cytrynową płukankę do włosów, należy do pół litra wody dodać soku z dwóch cytryn. Owoc ten przywraca skórze głowy naturalne, kwaśne pH, niszczone przez szampon.

Kosmetyki i akcesoria do włosów

10 produktów do włosów, których nie powinnaś nigdy używać

10 produktów do włosów, których nie powinnaś nigdy używać

do ich znaczącego obciążenia, a tym samym optycznego zmniejszenia ich objętości. Kosmetyki na bazie alkoholu Wiele środków kosmetycznych do stylizacji włosów zawiera (...) . Można również rozważyć stylizację na zimno,...

Kosmetyki i akcesoria do włosów

Używasz takiego szamponu? W składzie rakotwórcze substancje!

Używasz takiego szamponu? W składzie rakotwórcze substancje!

potrzeba zadbania o wygląd swoich włosów była bardzo pilna. Suche szampony istnieją na rynku już od bardzo dawna. Dowiadujemy się o nich coraz więcej (...) . Chyba najważniejszym pytaniem jest: Jak wpływają one na zdrowie i kondycję...

Kosmetyki i akcesoria do włosów

Odżywka do włosów

Odżywka do włosów

Odżywka na włosach to pielęgnacja włosów, niezbędna dla wszystkich typów: suchych, mieszanych, zniszczonych, a nawet tłustych. Wyjątkiem są włosy (...) stosować. Pielęgnacja włosów to przede wszystkim...

Kosmetyki i akcesoria do włosów

Płukanki do włosów

Płukanki do włosów

Prawidłowa pielęgnacja włosów, przy obecnym silnym chlorowaniu wody, zanieczyszczeniu i suchym powietrzu, wymaga sięgnięcia po płukanki do włosów (...) jest bardziej uniwersalne niż odżywek do włosów....